Per naujausią smurto protrūkį Haityje ginkluotos gaujos bandė užimti pagrindinį šalies tarptautinį oro uostą, po to, kai jos užpuolė du didžiausius šalies kalėjimus ir paleido tūkstančius kalinių.
„Toussaint Louverture” tarptautinis oro uostas užpuolimo metu buvo uždarytas, todėl jame nebuvo keleivių, tačiau gaujų nariai apsikeitė šūviais su policija ir kareiviais.
Interviu EWTN žinių laidos „Nightly News” vedėjai „Partnership for the Reconstruction of the Church in Haiti” (liet. Bažnyčios atkūrimo Haityje partnerystės) vykdomasis direktorius Stephenas Destinas (Stivenas Destinas) sakė, kad „tarptautinis įsikišimas yra privalomas… siekiant išvengti kraujo praliejimo”.
Jis teigė, kad „nėra jokios galimybės” išvykti iš šalies, nes „visi komerciniai skrydžiai atšaukiami”, o „pagrindinius kelius į sostinę ir iš jos” kontroliuoja gaujos.
„Sostinė yra apsupta gaujų”, – kalbėjo S. Destinas.
Oro uosto išpuolis įvykdytas po dviejų pabėgimų iš kalėjimų, namų ir ligoninių apiplėšimų, vienuolių ir kunigų bei kitų nekaltų praeivių pagrobimų.
Praėjusį mėnesį per sprogimą Haičio sostinėje vasario 18 d. buvo sužeistas Anse-a-Veau vyskupas Pierre’as-André Dumas (Pjeras Andrė Djumas). S. Destinas paaiškino, kad vyskupas „atvirai kalbėjo” apie šią situaciją ir išpuolį pavadino „įtartinu”.
„Šiuo metu tikrai nesijaučiu saugus, – tęsė jis. – Teritorija, kurioje dabar esu, nėra [puolama]. Tačiau 80 proc. sostinės teritorijos kontroliuojama gaujos, todėl situacija [blogėja]”.
„Šiuo metu stebime situaciją, kai tarptautinis įsikišimas yra privalomas tam, kad jei norime išvengti kraujo praliejimo, mums tikrai reikia tam tikros intervencijos, kuri [įvyktų] kuo greičiau”, – sakė jis.
Kovo 3 d. Haitis paskelbė trijų dienų nepaprastąją padėtį ir naktinę komendanto valandą po to, kai iš dviejų didžiausių šalies kalėjimų pabėgo daugiau kaip 3 000 nusikaltėlių.
„Taigi, daugiau nei 3 000 … išėjo į gatves, – sakė S. Destinas. – Ir tai kelia tikrai didelį stresą pagrindinei vyriausybės sistemai”.
„Turintys įtakos kitose vyriausybėse už Haičio ribų turi įsikišti ir paprašyti, kad jau patvirtintos karinės pajėgos atvyktų ir stabilizuotų šalį, nes šiuo metu padėtis yra baisi. Mes prašome [pagalbos]”.