Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, jog dalis visuomenės „nekantriai laukia“ naujų rinkimų, kad turėtų galimybę pakeisti esamą valdžią.
„Iš tiesų dalis visuomenės nekantriai laukia galimybės kituose rinkimuose pakeisti neįtikusią valdžią“, – skaitydamas ketvirtąjį metinį pranešimą antradienį Seime sakė šalies vadovas.
Vis dėlto jis teigė tikįs, kad vis dar „ne per vėlu pademonstruoti Lietuvos žmonėms pagarbą, kurios jie nusipelno“.
„Ne per vėlu Lietuvoje grįsti sprendimus visuomenės, o ne partinės gerovės tikslais, toliau kurti modernią gerovės valstybę, įveikti visų rūšių atskirtį ir neteisingumą, valstybės ir žmonių susvetimėjimą“, – sakė prezidentas.
„Tikiu, kad ši misija yra įmanoma. Tikiu, kad galime savyje rasti jėgų moraliai, principingai ir nuosekliai politikai. Rasti jėgų būti kantriems, susilaikyti nuo primityvaus politinio kerštavimo, atsisukti į žmones veidu, net jei jie kalba ne visai malonius dalykus“, – kalbėjo jis.
G. Nausėda taip pat pakvietė Seimo narius rodyti daugiau pagarbos kitai nuomonei.
G. Nausėda taip pat pakvietė Seimo narius rodyti daugiau pagarbos kitai nuomonei
„Vis daugiau nerimo pastaraisiais metais kelia akis badanti dėmesio politikos rezultatams stoka, savitikslės, prastai sumodeliuotos ir praktiniu patyrimu nepagrįstos reformos, skaidrumo stygius, o kartais – tiesiog atviras cinizmas“, – teigė šalies vadovas.
Seime šiuo metu svarstomas įstatymo projektas, kuriuo valstybės ar savivaldybių valdomų įmonių vadovams būtų leidžiama dirbti daugiau kaip dvi kadencijas. Tokiam siūlymui pritarė ir Vyriausybė.
Anot prezidento, tokios iniciatyvos atrodo „mažų mažiausiai keistai“.
„Vėl esame priversti stebėti naujųjų, kad ir kitomis spalvomis pasidabinusių bebrų atgimimą, savotišką „neobebrystės“ reiškinį. Nedeklaruotas viešųjų ir privačių interesų sankirtas“, – kalbėjo G. Nausėda.
Prezidentas konkrečių pavardžių pranešime neįvardino, tačiau prieš kelis mėnesius kritikos sulaukė dabar jau buvusio ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio sutuoktinės Agnė Belickaitės įsidarbinimas į „Lietuvos geležinkelius“.
Dėl kilusio skandalo ji pareigas paliko, o vėliau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo neradusi interesų konflikto požymių.
Šalies vadovas kalboje taip pat teigė, kad valstybė bus silpna ir pažeidžiama, jei jos institucijos neras bendros kalbos su visuomene.
„Nepakanka atverti žmonėms ministerijų, valdžios įstaigų durų ir duomenų bazių, reikia patiems rasti taką pas juos. Įsikūrusius ne tik didmiesčiuose, bet ir mažuose miesteliuose bei kaimeliuose. Nes Lietuva graži ir stipri tokia, kokia yra, – įvairi, nesukupiūruota ir nesukirpta pagal vieną „teisingą“ kurpalį“, – sakė G. Nausėda.
Konstitucija numato, kad šalies vadovas metiniame pranešime apžvelgia šalies padėtį, Lietuvos vidaus ir užsienio politiką, nubrėžia gaires ateičiai.