REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Francesco Giubilei: situacija Italijoje gera, nes žmonės atmeta leftistines idėjas

ŠaltinisREMIX NEWS

Ar įmanoma dabar Italijoje būti konservatoriumi?

Italija iš tikrųjų yra gana konservatyvi šalis. Palyginti su kitomis Vakarų Europos šalimis, Italijos gyventojai yra konservatyvesni, įskaitant daugelį tų, kurie savęs nelaiko konservatoriais. Šiuo metu turime ne tik konservatyvų kultūrinį, bet ir politinį kraštovaizdį. Turime gana gerą konservatyvią vyriausybę. Ir manau, kad svarbu pradėti aiškintis, kokios yra konservatyvių žmonių vertybės.

Ar galėtumėte teigti, kad Italija su Giorgia Meloni priešakyje dabar eina Vengrijos ir Lenkijos keliu?

Vakarų Europos šalių istorija skiriasi nuo Vidurio Europos šalių istorijos. Be abejo, Vengrijos ir Lenkijos vyriausybių vykdoma, pavyzdžiui, palanki šeimai ir pronatalistinė politika, kurią turime vykdyti ir mes. Tačiau yra tam tikra politika, kurią būtų sunkiau įgyvendinti Vakarų Europoje.

Nepamirškime, kad konservatizmo idėja visada susijusi su visomis konkrečios šalies nacionalinėmis ypatybėmis. Štai kodėl lotyniškasis konservatizmas gerokai skiriasi nuo Vidurio Europos konservatizmo, kuris pats savaime skiriasi nuo angloamerikietiškojo konservatizmo. Taigi svarbu bandyti ieškoti tam tikrų konservatyvių vertybių skirtingose šalyse skirtingai.

Kalbėdami apie tas konservatyvias vertybes, kurios kiekvienoje šalyje gali skirtis, susitinkame Vengrijoje vykstančioje CPAC – Amerikos ir Europos konservatorių konferencijoje. Kokia tikslas susirinkti ir čia kalbėti?

Manau, kad prasmė yra sukurti tradiciją. Pradedame tai daryti su daugeliu Europos, taip pat Amerikos ir Izraelio analitinių centrų ir fondų. Mūsų tikslas turėtų būti surasti bendras vertybes ir siekti, kad visi jas gintume savo šalyse. Tai svarbu, jei norime organizuotai kovoti su politinio korektiškumo idėja ir panaikinimo kultūra, o ne būti susiskaldę ir izoliuoti savo šalyse. Mums tikrai reikia rasti bendrų vertybių ir kovoti kartu, kad pasiektume gerų rezultatų.

Parodoje “CPAC Hungary 2023” dalyvavote panelinėje diskusijoje, per kurią kalbėjote apie kultūrinę revoliuciją ir tai, kad ji bent jau didele dalimi įvyko per mokyklas ir universitetus, o kairiosios jėgos šiose srityse yra labai populiarios. Kaip manote, ar dar galime pakeisti šią kultūrinę revoliuciją?

Tai geras klausimas. Neturėtume stengtis vienos kultūrinės hegemonijos pakeisti kita kultūrine hegemonija. Tačiau turime pabrėžti laisvės svarbą. Kultūrinė kontrrevoliucija galėtų reikšti, kad, pavyzdžiui, konservatoriai gali turėti galimybę kalbėti dideliuose renginiuose, kurie nėra konservatyvūs.

Sugrąžinti žodžio laisvę dabartiniu kultūriniu momentu savaime būtų tam tikra revoliucija

Pavyzdžiui, mūsų šalyje vyksta daugybė viešų valstybės finansuojamų renginių, o kai pažvelgiame į komisijas, jose nėra nė vieno žmogaus iš konservatyviosios, klasikinės liberaliosios ar katalikiškosios sferos, ir tai nėra teisinga. Taigi turime stengtis pabrėžti, kas yra svarbu laisvei visuomenėje ir politikoje. Sugrąžinti žodžio laisvę dabartiniu kultūriniu momentu savaime būtų tam tikra revoliucija.

O kaip dėl žiniasklaidos Italijoje? Ar ji įvairi, ar joje dominuoja kairieji, kaip Vokietijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje?

Italijoje turime daug žiniasklaidos priemonių, tarp jų ir konservatyvių. Turime konservatyvių laikraščių ir žurnalų, kai kuriuos konservatyvius televizijos kanalus, tačiau apskritai kalbant, pagrindinė Italijos žiniasklaida taip pat yra liberali. Kaip ir visoje Vakarų Europoje, žiniasklaidos priemonės, kurios save pristato kaip neutralias, iš tikrųjų yra labiau linkusios būti liberalios.

Per diskusiją taip pat kalbėjote apie tai, kad laisvę reikia ginti. Ar Italijoje kyla grėsmė laisvei?

Palyginti su kitomis Vakarų Europos šalimis, Italijos padėtis yra gera, nes žmonės Italijoje atmeta daugybę beprotiškų idėjų. Italija taip pat yra politinio korektiškumo ir leftistinių idėjų pastangų centre, tačiau dauguma žmonių tam nepritaria. Nežinau, kokia padėtis bus dar po 20 ar 30 metų, bet šiuo metu padėtis Italijoje nėra tokia kaip, pavyzdžiui, Belgijoje ar Prancūzijoje, be to, neturime tokio masto problemų dėl imigracijos.

Evoliucija vyksta bloga linkme. Tačiau manau, kad turint konservatyvią vyriausybę tai galima sustabdyti, o mes, konservatyvūs analitiniai centrai ir fondai, taip pat galime prisidėti prie šios tendencijos keitimo.

Jūs pats esate “Nazione Futura” pirmininkas. Kas yra “Nazione Futura”?

Tai vienas iš tų konservatyvių tyrimų centrų ir fondų. Jis buvo įkurtas 2017 m. Dabar turime daugiau kaip 70 skyrių visoje Italijoje, daugelyje miestų, kuriuose organizuojame renginius ir konferencijas. Dirbame tą patį darbą, kuris įprastas Amerikos ir Anglijos analitiniams centrams, bet su kuriuo Italijoje konservatyvioji pusė nelabai dažnai susiduria. Mūsų idėja – užmegzti ryšius su politikais ir kultūros pasauliu, siekiant skleisti idėjas ir vertybes, kurios, mūsų nuomone, yra konservatyvaus požiūrio į visuomenę dalis.

Francesco Giubilei “Forbes” įtraukė į 100 įtakingiausių jaunesnių nei 30 metų amžiaus jaunų žmonių Italijoje sąrašą. Jis ne tik vadovauja “Nazione Futura”, bet ir komentuoja dešiniosios pakraipos žiniasklaidos priemones, taip pat yra eseistas, leidėjas ir įvairių fondų mokslinio komiteto narys. Jis buvo Italijos vyriausybės mokslinio Europos ateities komiteto narys, kurį Ministro Pirmininko biuras ir Užsienio reikalų ministerija paskyrė dalyvauti konferencijoje dėl Europos ateities.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte