Birželio 24 d. Milane (Italija) surengtas paradas užbaigė „pasididžiavimo mėnesį”, kurio metu žmonės raginami „švęsti ir skatinti lygias lyčių teises ir visų formų meilę be jokios diskriminacijos”.
Tačiau šiais metais „Pride” aktyvistai daugiau dėmesio skyrė ne LGBT bendruomenės šventimui, o Giorgios Meloni vyriausybės puolimui. Šis naujas dėmesys buvo pademonstruotas Milane vykusiame renginyje.
Tarp parade dalyvavusių transparantų buvo vienas, vaizduojantis Giorgia Meloni galvą ant Musolinio kūno, o jo fone – Margaret Atwood tarnaitės baltais galvos apdangalais ir raudonomis tunikomis, simbolizuojančiomis feministinę kovą už abortų „teises” Amerikoje.
Protestas buvo skirtas Milano teismo sprendimui panaikinti dviejų tėvų vaiko, pradėto surogatinės motinystės būdu, gimimo liudijimą, taip pat Paduvos prokuratūros sprendimui užginčyti 33 tos pačios lyties tėvų įregistruotus gimimo liudijimus „dėl neteisėtumo”. Reaguodamas į tai, „+Europa” sekretorius Riccardo Magi išreiškė aštrią nuomonę: „Norima įtvirtinti šeimos modelį, tačiau demokratija turi gerbti įvairovę.” Jis pridūrė: “Dešinysis sparnas vis labiau puola”, o idėja tokią tėvystę paversti visuotiniu nusikaltimu „yra labai rimta keliais aspektais”, nes „ji prieštarauja Europos teisių chartijai”.
Dešiniųjų pažiūrų Giorgia Meloni vyriausybė kėsinasi į „vaivorykštinių šeimų” ir jų vaikų teises. Štai kodėl pasididžiavimas yra pasipriešinimo demonstracija
Taip pat dalyvavo Milano meras Beppe Sala, kuris prisijungė prie išpuolių prieš ministrę pirmininkę: „Dešiniųjų pažiūrų Giorgia Meloni vyriausybė kėsinasi į “vaivorykštinių” šeimų ir jų vaikų teises. Štai kodėl pasididžiavimas yra pasipriešinimo demonstracija”.
Lacijaus regiono gubernatorius Francesco Rocca atšaukė savo paramą Romos eitynėms ir vėliau atsistatydino iš Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus prezidento pareigų: “Pastarieji įvykiai, susiję su “Rome pride”, privertė mane suvokti, kad kiekvienu mano sprendimu ir veiksmu, net jei jis visada atitinka mūsų pagrindinius principus ir vertybes, gali būti pasinaudota gera ar bloga valia.”
Nors „pasididžiavimo mėnuo” baigėsi birželio 30 d., kaltinimai dėl priespaudos tęsis tol, kol valdžioje bus dešinieji. Diskriminacijos „nepaprastoji padėtis” baigsis tik tada, kai į valdžią ateis kairieji.