REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Elonas Muskas nusipirko „Twitter”. Kas toliau?

ŠaltinisNPR NEWS

Bendrovė pirmadienį paskelbė, kad priėmė „Tesla“ generalinio direktoriaus 44 mlrd. JAV dolerių pasiūlymą parduoti įmonę. Tai reiškia, kad turtingiausias pasaulio žmogus netrukus turės galios pakeisti diskursą socialiniame tinkle, kurį kasdien naudoja daugiau nei 200 mln. žmonių.

Kaip Muskas galėtų panaudoti tą galią? Štai keletas pasiūlymų „Twitter“, kuriuos jis paskelbė.

Sušvelninkite turinio taisykles vardan žodžio laisvės

„Tesla“ ir „SpaceX“ generalinis direktorius save apibūdina kaip „laisvo žodžio absoliutistą“ ir kritikavo tai, ką jis laiko perdėtu reguliavimu internetinėse platformose.

Savo pareiškime apie pirkimą jis sakė, kad „žodžio laisvė yra veikiančios demokratijos pagrindas, o „Twitter“ yra skaitmeninė miesto aikštė, kurioje aptariami žmonijos ateičiai svarbūs klausimai“.

Muskas tvirtino, kad socialiniai tinklai neturėtų pašalinti komentarų, kurie, nors ir įžeidžiantys, vis tiek yra legalūs. Neseniai TED konferencijoje duodamas interviu jis pasakė: „Jei tai pilka zona, tegul tviteryje ji egzistuoja“.

 „Twitter“ šiuo metu draudžia priekabiavimą, piktnaudžiavimą ir įrašus, kuriuose norima kam nors sukelti fizinės žalos. Platforma turi ir kitų apsauginių instrumentų, pavyzdžiui, draudimą teikti dezinformaciją, susijusią su COVID-19.

Socialinius tinklus tyrinėjantys ekspertai nerimauja dėl Musko pastangų sušvelninti taisykles socialiniame tinkle „Twitter“. Jie sako, kad tai gali uždegti žalią šviesą priekabiautojams, interneto troliams ir kitiems, kurie piktnaudžiauja platforma.

Jie taip pat nerimauja, kad „Twitter“ taisyklių sušvelninimas suteiks galimybę tiems, kurie nori išnaudoti platformą skleisdami dezinformaciją arba atvirą melą apie politinius įvykius, vyriausybės pareigūnus ir su visuomenės sveikata bei saugumu susijusius klausimus.

Vienas iš labiausiai „Twitter“ vartotojų pageidaujamų produkto pakeitimų yra redagavimo mygtukas. Skirtingai nei „Facebook“, „Instagram“ ir kitose socialinės žiniasklaidos programose, paskelbus „Twitter“ turinio pakeisti nebeįmanoma.

Muskas pareiškė, kad pritaria leisti žmonėms pakeisti tai, kas sakoma jų tviteryje, ir šis pasiūlymas sukėlė karštas diskusijas tarp akademikų, žurnalistų ir kitų aktyvių platformos vartotojų.

Ekspertai baiminasi, kad pridėjus redagavimo mygtuko funkciją pikti veikėjai galėtų panaudoti jį, kad nuslėptų piktnaudžiavimą ar priekabiavimą

Ekspertai baiminasi, kad pridėjus redagavimo mygtuko funkciją pikti veikėjai galėtų panaudoti jį, kad nuslėptų piktnaudžiavimą ar priekabiavimą, tarsi to niekada nebūtų buvę, arba apgaudinėti ar manipuliuoti žmonėmis.

Tačiau kiti teigia, kad galėtų būti įdiegtos apsaugos priemonės, kad tviteriuose būtų galima redaguoti rašybos klaidas, taip pat parodyti istoriją, kaip tviteris buvo redaguotas siekiant išsaugoti pradinį turinį.

Pradėti karą prieš „botų armijas“

Kova su robotų plitimu „Twitter“ – netikrų paskyrų, kurios užprogramuotos atsakyti į tviterius tam tikromis temomis – yra dar vienas pokytis, kuriam pritaria Muskas.

Buvo žinoma, kad Musko verslo imperija pritraukia nemažą dalį robotų, įskaitant remiančius jos kritikus.

Jis nesakė, kad norėtų sušvelninti tokių robotų veiklą, tačiau jis pasiūlė, kad reikėtų susidoroti su apgaulingais robotais, skatinančiais kriptovaliutų ažiotažą.

„Jei mūsų „Twitter“ pasiūlymas bus sėkmingas, nugalėsime šiukšlių botus arba mirsime bandydami!”, – taip Muskas praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad norėtų „atpažinti visų tikrų žmonių tapatybę“.

Skelbimų laužas

Šiuo metu beveik 90% „Twitter“ pajamų gaunama iš reklamos, tačiau įmonei sunku pritraukti reklamuotojus į platformą, o tai dažnai perauga į politines audras.

Įmonei tapus privačiai, akcininkai nepatirs tokio pat spaudimo nuolat didinti pajamas iš reklamos. Muskas teigė, kad jis turėtų pereiti prie prenumeratos modelio.

„Twitter“ jau ėmėsi tam tikrų žingsnių ta kryptimi, praėjusiais metais pristatydama „Twitter Blue“ – aukščiausios kokybės paslaugą, kuri kainuoja 2,99 USD per mėnesį už papildomas funkcijas, tokias kaip anuliavimo mygtukas, leidžiantis atšaukti tviterius prieš juos siunčiant.

Ir didysis nežinomasis: atkurti Donaldą Trumpą?

Muskas viešai nesakė, ar leistų buvusiam prezidentui Donaldui Trumpui sugrįžti į platformą, kai bendrovė visam laikui sustabdė jį dėl retorikos, kuri pažeidė jos taisykles ir sausio 6 d. „Twitter“ teigimu skatino JAV Kapitolijaus apgultį.

Pirmadienį duodamas interviu televizijai „Fox News“, D. Trumpas Muską pavadino „geru žmogumi“, sakydamas, kad yra patenkintas milijardieriaus pirkiniu, tačiau D. Trumpas teigė neketinantis bandyti grįžti į „Twitter“. Vietoj to Trumpas sakė, kad daugiausia dėmesio skirs savo alternatyviam socialiniam tinklui, vadinamam „Truth Social“.

Pirmadienio popietę vykusiame visų asmenų susitikime „Twitter“ darbuotojas paklausė generalinio direktoriaus Parago Agrawal, ar Trumpas bus grąžintas į platformą. Agrawal sakė, kad tai jau bus klausimas E. Muskui.

„Kai sandoris bus baigtas, mes nežinome, kuria kryptimi platforma pakryps“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte