Besiklausant Signatarų klubo atstovės Zitos Šličytės Kovo 11-ąją, dalis Seimo narių bei užsienio diplomatų išėjo iš salės. Pirmininkė atsiprašė „visų, mylinčių laisvę ir lygiateisiškumą.“
Kalbant labai tiesiai, laisvė čia suprastina kaip teisė dviems tėveliams ar mamytėms įsivaikinti vaikus. Pasisakantys prieš tokią laisvę, mūsų dienomis vadinami „putinistais“, tad jie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
Prisidengdamas prieštaravimu gėjų eitynėms Donecke ir Luhanske, Rusijos krikščionybės aukščiausias dvasininkas Kirilas palaimino ukrainiečių žudymą. Tad apie Kirilo krikščionybę kalbėti nebėra galima.
Tačiau krikščionybė tikrai pasisako už šeimą, sukurtą vyro ir moters. Ne Putinas sukūrė tokią šeimą, o Dievas. Pirmaisiais savo žodžiais žmogui Pradžios knygos 1 skyriaus 28 eilutėje: „Būkite vaisingi ir dauginkitės!“ Pasak popiežiaus Benedikto XVI, seksualumo atskyrimas nuo vaisingumo paneigia žmogaus, sukurto pagal Dievo paveikslą, didybę.
Krikščionybė tikrai pasisako už šeimą, sukurtą vyro ir moters. Ne Putinas sukūrė tokią šeimą, o Dievas.
Kad prigimtinės šeimos gynimas nereiškia palaikymo Kremliui, aiškiai liudija Lenkija. Būtent ši šalis labiausiai prisidėjo prie Sovietų imperijos žlugimo. „Nebijokite!” buvo vienas pirmųjų ką tik išrinkto popiežiaus Jono Pauliaus II žodžių. Metais vėliau, 1979-aisiais, jis pakartojo jį milijonui žmonių Varšuvos Pergalės aikštėje.
Pasak britų istoriko T. Gordono Asho, „be popiežiaus nebūtų buvę „Solidarumo“. Be „Solidarumo“ – Gorbačiovo. Be Gorbačiovo – komunizmo žlugimo.“ Beje, ir pats M. Gorbačiovas yra pripažinęs ilgalaikio Kremliaus priešininko nuopelną: „Tai būtų buvę neįmanoma be popiežiaus.“
Žinoma, dar buvo ir Sovietų ekonominis žlugimas, Reiganas, kuris įvardino „blogio imperiją“ ir parodė jai labai kietus JAV „raumenis“, pralaimėjimas Afganistane ir kiti veiksniai. Tačiau šio popiežiaus krikščionybė, – žinoma, ne kokios nors asmeninės tikėjimo versijos, tačiau tikrosios krikščionybės galia, – buvo viena svarbiausių pergalės priežasčių.
Didžiuojamės Lietuvos laisvės kariais sovietinės priespaudos metais. Aktyvią ir sėkmingą kovą prieš komunistinį režimą tęsė Bažnyčia. Ne veltui 1989 -aisiais būdavo sunku įsibrauti į Vilniaus Arkikatedrą per Mišias – ir ne tik per didžiąsias šventes.
Tuo tarpu Lenkijoje toks bažnyčių antplūdis tęsėsi dešimtmetį! Ten, pavyzdžiui, į galiausiai komunistų režimo nužudyto kunigo Jerzy Popeluszko Mišias kas savaitę suplaukdavo tūkstančiai žmonių. Popiežiaus „Nebijokite!” iš tiesų buvo Kristaus žodis.
Koks Romos Katalikų Bažnyčios požiūris į homoseksualius veiksmus, įvaikinimą arba gimties (lyties) atsiejimą nuo biologijos? Neigiamas. Jonas Paulius II, kankinys Jerzy Popeluszko, Lietuvos „Katalikų bažnyčios kronikos“ autoriai, kardinolas S. Tamkevičius, linksmai drąsi KGB gąsdintoja sesuo Nijolė Sadūnaitė skleidė ir skleidžia Bažnyčios mokymą, kurio principus teisininkės Z. Šličytės išsakyti žodžiai visiškai atitinka.
Apie gimties (lyties) ištrynimo pavojų ne kartą pasisakė ir popiežius Pranciškus. Dievas vyrą ir moterį pakvietė bendradarbiauti su Juo meilėje pradedant vaikus. Kaip minėjome, tokie buvo pirmieji Dievo žodžiai žydų tautai.
Tad apgailestaujant tenka pasakyti, kad iš Seimo salės išėję politikai nėra susimąstę apie šią krikščionybės abėcėlę. Galbūt kai kurie iš jų gerbia „patogesnę“ krikščionybę, bet ne tokia jos versija mums atnešė laisvę.
V. Putino kariuomenei žudant Ukrainos vaikus autentiškai krikščioniškos nuostatos įgyja ne mažesnę, bet dar didesnę vertę. Jungtinių Valstijų – labiausiai religingos Vakarų šalies kultūra – taip pat kenčia nuo skilimo tarp emocija ir sveiku protu paremtos antropologijos.
V. Putino kariuomenei žudant Ukrainos vaikus autentiškai krikščioniškos nuostatos įgyja ne mažesnę, bet dar didesnę vertę.
Gender ideologija veržiasi net į šios šalies kariuomenę. Tačiau ši lengvai nepasiduoda: JAV kariuomenės viešųjų ryšių atstovė neseniai turėjo pripažinti, kad dėl daugybės neigiamų komentarų po reklaminiu filmuku apie dviejų moterų užaugintą dukrelę, tapusią karininke, tokią „viziją“ skleidžiančiai administracijai komentavimo galimybę teko uždrausti.
Taip pat ir prasidėjus karui Ukrainoje JAV kariai yra „tebetreniruojami“ vadinti moterimis save tokiais laikančius vyrus bei skaityti tekstus apie sėkmingą tokių „kariūnių“ karjerą. Kaip rašo The Heritage Foundation gynybos analitikas D. Woodas, du dešimtmečius tarnavęs JAV karinėse jūrų pajėgose, karių vertimas „priimti požiūrį, kad žmogus gali pasirinkti savo gimtį (lytį) ir tuo pačiu laukti atitinkamo aplinkinių traktavimo sukuria įtampas organizacijose, kuriose vienybė ir susiklausymas yra sėkmė mūšyje sąlyga.“
Taip, žmogžudys V. Putinas irgi pasisako prieš gender ideologiją. Priežastis aiški: jam reikia kareivių. Krikščioniškas požiūris mums suteikia galimybę nebūti už jį kvailesniais. O gal Ukrainos kančia ir atidundantys sprogimų garsai mus kviečia leistis į tobulesnio emocinio komforto paieškas? Geresnis „performansas“ būtų buvęs malda archangelui Mykolui virš Kyjivo bokštų.