Sekmadienį, sausio 14 d., daugiau kaip 2,7 mln. žmonių susirinko į Barkisimeto miestą Laros valstijoje, Venesueloje, palydėti Dieviškosios Ganytojos Mergelės paveikslo procesijos.
Kaip pranešė valstijos gubernatorius Adolfo Pereira (Adolfas Pereira) savo pranešime socialiniame tinkle „X”, tvyrojo labai pozityvi atmosfera, „kurioje vyravo taika, ramybė ir žmonių religingumas”.
Pasak Catholic.net, pamaldumo ištakos siekia 1703 m. Sevilijoje (Ispanija), kai vienas kapucinų vienuolis pamatė Mergelę Mariją, persirengusią piemenaite ir laikančią piemenėlio lazdą. Ją supo kelios avys, tačiau vieną nuklydusią persekiojo vilkas, kurį arkangelas Mykolas nubaidė strėle.
Vienuolis tuomet užsakė nutapyti paveikslą, kuriame pavaizdavo tai, ką buvo matęs, ir ėmė skleisti pamaldumą Dievo Motinai, kuris galiausiai buvo perkeltas į ispanų Ameriką, ypač į Venesuelą.
Šis paveikslas vaizduoja Marijos vaidmenį saugant savo Sūnaus kaimenę nuo piktojo.
Šių metų procesija prasidėjo anksti ryte tradicine Dieviškosios Ganytojos pamaldumo procesija. Apie 44 000 bėgikų bėgo dešimties kilometrų trasą, kuri driekėsi pro žymiausias miesto vietas, kol pasiekė Šv. Rožinio bažnyčią – procesijos pradžios tašką.
Visą dieną Mergelės atvaizdas buvo nešamas daugiau kaip keturis kilometrus – nuo bažnyčios iki miesto katedros, kur Koro arkivyskupas emeritas Mariano Parra (Marijanas Para) aukojo Mišias.
„Neatsitiktinai ši procesija buvo surengta 166 kartus, ir kiekvieną [kartą] žmonių, lydinčių Dieviškąją Ganytoją, skaičius didėja, jai tampant viena didžiausių [Marijos pamaldumo] apraiškų pasaulyje”, – tądien M. Parra kalbėjo savo homilijoje.