Minint 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines, Alytuje, restauruotoje buvusioje Alytaus sinagogoje, buvo atidarytas Audiovizualiųjų menų centras.
„Net juodžiausiomis gyvenimo valandomis žmogus veržiasi šviesos, aukštesnių idealų ir amžinų vertybių link. Juk ir Vilniaus gete žmonės vis tiek turėjo savo biblioteką, rašė knygas, tapė, netgi turėjo savo teatrą. Kūrybos skleidžiamos šviesos jiems reikėjo net baisios tragedijos akivaizdoje, – atidarymo ceremonijoje sakė A. Vilčinskas. – Todėl ir šiandien šioje vietoje mus šildo ir guodžia žinojimas, kad buvusioje sinagogoje vėl bursis šviesūs žmonės. Kad čia ateis tie, kuriems rūpi kultūra ir menas, kurie nori žinoti daugiau apie savo kraštą ir jo kūrėjus ir kurie patys nori ne griauti, ne ardyti, niokoti, o kurti, ieškoti bendrystės ir dialogo“, – kalbėjo Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas renginio metu.
Dalis naujojo centro patalpų skiriamos Alytaus žydų bendruomenės atminimui įamžinti, kitose bus rengiamos parodos, vyks koncertai, konferencijos, seminarai, edukacijos, mokymai, paskaitos, knygų pristatymai, filmų peržiūros ir kiti įvairios meninės raiškos renginiai. Šiuo metu čia jau pristatoma iš Dzūkijos krašto kilusio dailininko Vytauto Kasiulio kūryba, taip pat vyksta paroda apie Alytaus žydų gyvenimą tarpukariu „Šalom, Alytau“.
Kultūros viceministras A. Vilčinskas palinkėjo, kad ši erdvė visuomet išlaikytų ir savo kaip buvusios sinagogos identitetą, ir aktyvaus meno centro funkciją bei taptų pavyzdžiu, kaip net tragedijos išdegintoje vietoje po daug metų įmanomi tokie taikūs, kūrybiški procesai, vėl atkuriantys tikėjimą žmogumi ir jo gerumu.