Jungtinės Karalystės muzikantas Winstonas Marshallas (Vinstonas Maršalas), palikęs garsiąją britų grupę „Mumford&Sons” po to, kai sulaukė neigiamos visuomenės reakcijos dėl savo įrašo tviteryje, kuriame pagyrė žurnalisto Andy Ngo knygą apie organizaciją „Antifa”, sako, kad po kelių mėnesių apmąstymų, dabar jaučiasi tarsi „susigrąžinęs savo sielą”.
Viename interviu Marshallas džiaugėsi dabar galėdamas laisvai kalbėti tai, kas jam guli ant širdies, ypač po pasitraukimo iš grupės, kai tiek jis, tiek jo draugai patyrė didžiulį spaudimą dėl tviterio įrašo, dėl kurio ir dabar muzikantas jaučiasi nekaltas.
Nors pernai bosistas sakė, kad daug mieliau muzikuotų rokenrolo grupėje, muzikantas pasitraukė iš grupės, nes nenorėjo, kad ši kentėtų dėl jo pažiūrų.
Dėl minėtos tviterio žinutės netgi buvo pakeistas jo Vikipedijos puslapis, įvardijant jį kaip „fašistą”, tačiau dabar muzikantas sako, kad jaučiasi laisvas, nes jo nieks nevaržo.
Kadangi „žodžiai yra svarbūs”, Marshallas sako, kad dabar jis dar atidžiau stebi, ar „kalba tiesą”.
„Pirminė reakcija buvo tokia: labai atsiprašau, kad įžeidžiau. Atsiprašiau, nes jaučiau, kad galbūt ne iki galo supratau tą temą ir turiu ją išnagrinėti”, – sakė Marshallas, ir pridūrė, kad apmąstęs savo tviterio žinutę ir kilusią reakciją, jis daugiau pasidomėjo tema bei suprato, kad neklydo.
„Aš susigrąžinau savo sielą. Pajutau, kad vėl galiu miegoti”, – sakė jis laikraščiui „The Sunday Times”, kalbėdamas apie išbandymus ir tai, kaip jautėsi palikęs grupę 2021 metais. – Nuostabu, kokį poveikį man turėjo tas išbandymas. Jis visiškai mane išlaisvino. Jaučiu, kad tai buvo teisingas sprendimas”.
Prieš paskelbdamas tviterio žinutę, kuri sugriovė jo karjerą, muzikantas daugelį metų mėgavosi gyvenimu keliu su savo grupe, uždirbdamas pinigų ir laimėdamas daugybę apdovanojimų, įskaitant „Grammy”.
Šių metų pradžioje Maršalas pradėjo leisti „Spectator” tinklalaidę „Marshall Matters”, kurioje reguliariai dalijasi mintimis apie cancel („atšaukimo”) kultūrą.
Jo grupės kolegos taip pat susidūrė su atsakomąja reakcija dėl Marshallo komentarų, privertusia muzikantą atsiprašyti, o iš grupės jis pasitraukė, nes nenorėjo, kad jo vieši komentarai paveiktų grupės draugų karjerą. Vis dėlto, gerai pagalvojęs, muzikantas suabejojo savo sprendimu viešai atsiprašyti.
„Toliau gilindamasis vis labiau jaučiau, kad dalyvavau meluojant, – sakė Maršalas. – Tai tikrai paveikė mano sąžinę.”
Per šį procesą ir savianalizę, taip pat gilindamasis į radikalizmą, muzikantas pasakojo laikraščiui „Times”: „Dėl to aš pradėjau labiau vertinti savo kultūrinę kilmę, judėjų-krikščionių tradiciją ir tikėjimo sistemą”.
Marshalas grįžo prie krikščioniškojo tikėjimo „po ilgos pertraukos”, kuri privertė jį suabejoti savo sielos gerove. Jis pasakojo, kad palikti grupę buvo „neįtikėtinai sunkus” sprendimas.
„Įsivaizdavau, kad būsiu šešiasdešimtmetis ir vis dar grosiu su grupe. Tai viena iš priežasčių, kodėl buvo taip sunku pasitraukti. Maniau, kad visada būsime kartu”, – sakė jis.
Tačiau muzikantas sakė, kad nesigaili dėl savo sprendimo, nes mano, kad visi, ypač menininkai, turi būti laisvi išreikšti save be jokių apribojimų.
„Man netrūksta tos šlovės. Nemanau, kad tai buvo tikra”, – pridūrė jis. – Buvau jos suviliotas. Mane į ją įtraukė. Ypač per šią patirtį supratau, kad daugelis mano draugų tuomet nebuvo mano tikrieji draugai.”
2020 m. muzikantas po ketverių santuokos metų išsiskyrė su aktore Dianna Agron (Diana Agron). Jis sakė, kad tą akimirką jis „vėl sugrįžo pas Kristų”.
Kadangi per pastaruosius trejus metus laikėsi atokiai nuo alkoholio ir narkotikų, muzikantas sakė, kad dabar turi „aiškumo ir energijos” šiame naujame gyvenimo etape.
Ankstesniame interviu su buvusiu „The New York Times” apžvalgininku Barry Weissu jos podkastui „Common Sense” Marshallas pasidalijo, kad paliko grupę, kad ir toliau pasisakytų prieš cancel kultūrą.
„Tikėjimas Dievu atlieka svarbų vaidmenį šiuo mano gyvenimo laikotarpiu ir, tiesą sakant, likus savaitei iki galutinio sprendimo priėmimo, aš nuolat laiką leidau vietinėje katalikų bažnyčioje, esančią už kampo nuo namų”, – sakė jis. – Labai daug meldžiausi.”
Tada muzikantas pacitavo JAV muzikos prodiuserį ir atlikėją Kanye Westą (Kainą Vestą), kad apibūdintų savo dabartinę tikėjimo laikyseną: „Kai bijosite Dievo, daugiau nieko kito nebijosite”, – dalijosi jis.
„Man šis pasakymas patinka, nes aš tikrai bijau Dievo ir manau, kad yra tiesa, jog jei nuoširdžiai bijai Dievo, tuomet nebijai žemiškų problemų”, – tvirtina muzikantas.