Nors ES gairės dėl religijos laisvės egzistuoja jau dešimt metų, jos beveik netaikomos, sako Europos Parlamento narys Bertas-Janas Ruissenas.
Olandų reformatų politikas prašo Europos Sąjungos imtis aktyvesnių veiksmų užtikrinant religijos laisvę, rašo „CNE News”.
Jo vadovaujama Nyderlandų SGP partija mano, kad tokios gairės yra geras dalykas. „Tačiau man kyla rimtų abejonių dėl jų vykdymo”, – sakė B. J. Ruissenas praėjusį ketvirtadienį per EP debatus, kurių jis prašė.
Parlameno narys pabrėžė, kad Europos Komisija taip ir nepateikė žadėtų susitikimų ataskaitų. Be to, prireikė trejų metų, kad būtų užimta laisva religijos laisvės komisaro vieta.
Pasak politiko, religinis persekiojimas pasaulyje, pavyzdžiui, tokiose šalyse kaip Nigerija ir Indija, kur dėl savo tikėjimo nužudoma daug krikščionių, tik intensyvėja.
Partija Europos Komisijai pateikė tris prašymus, rašoma jos pranešime spaudai. Pirmasis – trumpalaikis ataskaitos apie gairių įgyvendinimą pateikimas. Antrasis – reikalavimas suteikti nuolatinius įgaliojimus ES religijos laisvės komisarui ir papildomų darbuotojų, kad jis galėtų gerai atlikti savo darbą. Ir paskutinis prašymas yra susijęs su pasiūlymais birželio 24-ąją, gairių pristatymo dieną, paskelbti Europos kovos su religiniu persekiojimu diena.
Ketvirtadienį Europos Parlamentas taip pat priėmė rezoliuciją dėl religinio smurto Indijoje.
Rezoliuciją iš esmės sudaro reikalavimas Indijos vyriausybei kovoti su religiniu smurtu, rašo Nyderlandų dienraštis „Reformatorisch Dagblad”.
Pastaraisiais mėnesiais Manipuro valstijoje padažnėjo etninis smurtas tarp hinduistinės metei bendruomenės ir Kuki genties. Žuvo daug krikščionių. Todėl Europos Parlamentas primygtinai prašo Indijos vyriausybės padaryti viską, kas nuo jos priklauso, kad būtų nutrauktas toks smurtas ir apsaugotos religinės mažumos, pavyzdžiui, krikščionių bendruomenė.
Europos Parlamento narys B. J. Ruissenas tvirtino, kad „be griežtų garantijų negali būti jokio naujo prekybos susitarimo su Indija”.