Ištisą dešimtmetį Notre-Dame de Saint-Remy abatijos vienuoliai Belgijos Ročeforto mieste kovojo su didžiausiu pasaulyje kalkių gamintoju „Lhoist Group“ dėl vietinio šaltinio vandens išsaugojimo. Šio šaltinio vandenį vienuoliai naudoja garsiojo trapistų alaus gamybai. Vienuolių gaminamas alus turi gilias istorines tradicijas.
Pirmieji alaus daryklos Ročeforte paminėjimai istoriniuose šaltiniuose pasirodė XVI amžiaus pabaigoje, o XIX amžiuje vienuoliai trapistai atnaujino alaus virimą savo vienuolyne. Ši veikla duoda didelių pajamų abatijai: metinės pajamos iš alaus pardavimo siekia apie 14 milijonų eurų. Nemaža dalis šių lėšų skiriama labdaringoms reikmėms.
Pirmieji alaus daryklos Ročeforte paminėjimai istoriniuose šaltiniuose pasirodė XVI amžiaus pabaigoje.
Vis dėlto šiai istorinei Belgijos vienuolių veiklai prieš dešimtmetį kilo pavojus, kuomet kompanija „Lhoist Group“ nusprendė pagilinti kreidos išgavimo karjerą, esantį netoli abatijos. Gilinant karjerą, reikėjo išpumpuoti po juo esantį požeminį vandenį. Tai reikštų, kad būtina pažeminti natūralų vandens lygį vietovėje, o abatijos teritorijoje esantis šaltinis išdžiūtų. Bendrovė pasiūlė tiekti vandenį į abatiją perpumpavimo sistema, tačiau vienuoliai mano, kad tai turėtų įtakos vandens, taigi ir alaus, kokybei bei skoniui.
Bendrovės teisininkai bandė įtikinti, kad vanduo, kuris teka už vienuolyno ribų, nepriklauso abatijai. Tačiau abatija pateikė teismui 1833 m. dokumentą, draudžiantį kitur nukreipti visą ar dalį abatiją aprūpinančio vandens.
Apeliacinis teismas patvirtino, kad tokiu atveju karjero savininkas yra įpareigotas atsisakyti savo planų.