REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Bažnytinė teisė turi būti vykdoma turint prieš akis santuokos neišardomumą – Pranciškus

ŠaltinisVATICAN NEWS

Sausio 25 d., popiežius Pranciškus priėmė Romos Rotos tribunolo teisėjus. Šis tribunolas yra paskutinės instancijos teismas iš vyskupijų gaunamose santuokos negaliojimo bylose.

Per šiemetinį susitikimą su santuokos bylas tiriančiais teisėjais popiežius atkreipė dėmesį į labai svarbų šios Bažnyčios vykdomo teisingumo srities aspektą – dvasinę įžvalgą teisėjams priimant sprendimus. Šios temos aktualumas ypač išryškėjo, kai tiek pastaruoju metu reformuotoje santuokos negaliojimo pripažinimo bylų tvarkoje, tiek ir bendrai šeimos pastoracijoje buvo labiau pabrėžtas gailestingumas tikintiesiems, atsidūrusiems probleminėse situacijose.

Tačiau ir panaikinus reikalavimą dėl dviejų instancijų teismų sprendimų santuokos negaliojimo bylose, sutrumpinus patį bylos nagrinėjimą bei supaprastinus teismų darbą ir toliau lieka galioti pareiga tarnauti tikintiesiems padedant jiems suvokti tiesą apie santuoką. Pabrėžiant gailestingumo svarbą šeimos pastoracijoje, nesumažėja įsipareigojimas siekti teisingumo santuokos bylose.

Popiežius patikino, jog jis gerai supranta, kad nėra lengva priimti sprendimus santuokos bylose. Sprendimas santuokos negaliojimo byloje – tai didelė atsakomybė, kurią Bažnyčia patikėjo teisėjams. Jų sprendimai visada turi labai didelę įtaką asmenų ir šeimų gyvenimui. Todėl vykdant šią tarnystę reikia drąsos, reikia aiškaus padėties supratimo, tačiau pirmiausia labai svarbu pasikliauti Šventosios Dvasios šviesa ir stiprybe.

Sprendimas santuokos negaliojimo byloje – tai didelė atsakomybė, kurią Bažnyčia patikėjo teisėjams.

Popiežius sakė, kad dvasinės įžvalgos procesas visada yra susijęs su malda, prašant Šventosios Dvasios dovanų. Tik taip įmanoma priimti sprendimus, kurie tarnauja asmenų ir visos Bažnyčios bendruomenės gerovei. Teisėjo įžvalgumas turi remtis dviem dorybėmis – išmintimi ir teisingumu, o šias dorybes turi stiprinti meilė.

Tiesos įžvelgimo santuokos negaliojimo byloje procese reikia visada atsiminti, kad bažnytinė teisė turi būti vykdoma turint prieš akis santuokos neišardomumą. Šią tiesą Bažnyčia saugo kaip tikrą ir neginčijamą bei ją skelbia savo mokymu bei liudijimu.

Popiežius pridūrė, kad santuokos negaliojimo bylos svarstymas yra sinodinis. Paprastai sprendimą priima teisėjų kolegija, o jei ir teisėjas yra tik vienas, jis konsultuojasi su kitais, tad įžvalga vyksta dialogo ir diskusijos atmosferoje, kurioje nuoširdumas ir tarpusavio įsiklausymas yra esminiai dalykai ieškant tiesos.

Baigdamas savo pastabas, popiežius meldė, kad Romos Rotos teisėjų darbą savo užtarimu lydėtų Švenčiausioji Mergelė Marija – Išmintingoji Mergelė ir Teisybės Paveikslas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte