Popiežius Pranciškus užsiminė, kad Vatikano pritarimui neliturginiam tos pačios lyties porų palaiminimui dažniausiai priešinasi „mažos ideologinės grupės”, išskyrus Afriką, kuri, pasak jo, yra „ypatingas atvejis”.
„Tie, kurie aršiai protestuoja, priklauso mažoms ideologinėms grupėms”, – sakė Pranciškus pirmadienį interviu Italijos laikraščiui „La Stampa”, kaip teigiama angliškame Bažnyčios naujienų tarnybos „Vatican News” vertime.
Kalbėdamas apie Afrikos vyskupus, kurie išreiškė vienus griežčiausių kritikos pareiškimų dėl tokių palaiminimų, pontifikas paaiškino, kad jie yra „ypatingas atvejis”, nes „jiems homoseksualumas yra kažkas „bjauraus” kultūriniu požiūriu; jie jo netoleruoja”.
Viso pasaulio vyskupai nesutaria, kaip įgyvendinti „Fiducia Supplicans” dokumentą ir ar apskritai jį įgyvendinti, rašo CNA.
Afrikos ir Madagaskaro vyskupų konferencijų simpoziumas, atstovaujantis visoms Afrikos vyskupų konferencijoms, atsisako laiminti tos pačios lyties poras. Pareiškime teigiama, kad žemyne negalima teikti tokių palaiminimų „nesukeliant sau skandalų”.
Vengrijos ir Lenkijos vyskupų konferencijos, kaip ir įvairūs kiti vyskupai visame pasaulyje, taip pat atsisakė palaiminti tos pačios lyties poras.
Kitų šalių, pavyzdžiui, Austrijos, Vokietijos ir Argentinos, vyskupų konferencijų vadovai pritarė deklaracijai ir galimybei laiminti tos pačios lyties poras. Kai kurios kitos vyskupų konferencijos, pavyzdžiui, JAV, pritarė deklaracijai, tačiau labai pabrėžė, kad tokie palaiminimai nebūtų painiojami su Bažnyčios mokymo pakeitimu.
Pranciškus savo interviu atmetė mintį, kad šis pasidalijimas gali sukelti Katalikų Bažnyčios skilimą.
„Bažnyčioje visada buvo mažų grupių, kuriose pasireiškė schizmatinio pobūdžio atspindžių, – sakė popiežius. – Reikia leisti joms tęstis ir praeiti… ir žvelgti į priekį”.
Pranciškus sakė tikįs, kad „palaipsniui visi įsitikins deklaracijos dvasia”, kuria, anot jo, „siekiama įtraukti, o ne suskaldyti”. Jis pridūrė, kad deklaracija „kviečia mus priimti, o paskui patikėti žmones ir pasitikėti Dievu”.
„Evangelija turi pašventinti kiekvieną, – sakė pontifikas. – Žinoma, turi būti gera valia. Ir būtina duoti tikslius krikščioniškojo gyvenimo nurodymus (pabrėžiu, kad palaiminta ne sąjunga, bet asmenys). Tačiau mes visi esame nusidėjėliai. Kodėl turėtume sudaryti nusidėjėlių, kurie gali įeiti į Bažnyčią, ir nusidėjėlių, kurie negali būti Bažnyčioje, sąrašą? Tai nėra Evangelija.”
V. Fernándezo, einančio Tikėjimo mokymo dikasterijos prefekto pareigas, parašytame pranešime spaudai teigiama, kad pasipriešinimo dokumentui „negalima įvardinti kaip doktrininio pasipriešinimo, nes jame aiškiai ir išsamiai kalbama apie santuoką ir lytiškumą”.
„Nėra jokios galimybės doktrininiu požiūriu atsiriboti nuo šios deklaracijos ar laikyti ją eretiška, prieštaraujančia Bažnyčios tradicijai ar šventvagiška”, – sakė kardinolas.