REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Austrijos vyskupas antisemitinį incidentą Amsterdame vadina „svarbiu nerimą keliančiu ženklu”

ŠaltinisCNA

Po to, kai po rungtynių Amsterdame grupė jaunuolių sumušė grupę Izraelio futbolo sirgalių ir tyčiojosi iš jų dėl to, kad jie yra žydai, Austrijos vyskupas pasmerkė šį smurtą, sakydamas, kad tai primena „tamsiausias ir gėdingiausias mūsų pačių istorijos dienas .

Ketvirtadienio vakarą po futbolo rungtynių tarp Nyderlandų ir Izraelio komandų mažiausiai 10 jaunų vyrų motoroleriais ieškojo Izraelio sirgalių, juos suradę žodžiu ir fiziškai juos užpuolė smūgiais rankomis ir kojomis, o paskui greitai pasišalino iš įvykio vietos.

„Jie šaukė „žydas, žydas, IDF, IDF“, – BBC pasakojo 24 metų nukentėjusysis. IDF, Izraelio gynybos pajėgos, yra šalies kariuomenė. Kitas nukentėjusysis pasakojo, kad užpuolikai jį spardydami šaukė „Palestina“.

Amsterdamo merė Femke Halsema (Femkė Halsema) smurtą apibūdino kaip „antisemitizmo proveržį“, o Nyderlandų ministras pirmininkas Dickas Schoofas (Dikas Schofas) išpuolius pavadino „nepriimtinais“ ir pažadėjo patraukti kaltininkus atsakomybėn.

Zalcburgo arkivyskupas Franzas Lackneris (Francas Lakneris), Austrijos vyskupų konferencijos pirmininkas, lapkričio 8 d. interviu šį įvykį apibūdino kaip „svarbų nerimą keliantį ženklą“.

Jis pažymėjo, kad incidentas Amsterdame įvyko likus vos kelioms dienoms iki kasmetinės Krikštolinės nakties minėjimo: žiaurių pogromų, kuriuos naciai vykdė prieš žydus Vokietijoje, aneksuotoje Austrijoje ir kitose nacių kontroliuojamose teritorijose. 1938 m. lapkričio 9-10 d. naciai nusiaubė ir sunaikino šimtus žydams priklausančių įmonių, sinagogų ir namų.

F. Lackneris paragino melstis už taiką Izraelyje ir Palestinoje. Jis pridūrė, kad bet kokiai ideologijai, įskaitant religinę ar politinę nuomonę, kuri leidžia ar pateisina smurtą prieš žydus, nėra vietos visuomenėje.

„Turime tam pasipriešinti“, – sakė jis.

Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas (Isaakas Hercogas) socialinėje žiniasklaidoje incidentą apibūdino kaip „antisemitinį pogromą“. Pranešama, kad Nyderlandų karalius Vilhemas Aleksandras paskambino jam ir atsiprašė už incidentą.

Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vyriausybė skubiai surengė specialius skrydžius, kad penktadienį ir šeštadienį iš Amsterdamo būtų evakuoti žydų tautybės žmonės.

Šv. Paulius VI 1965 m. enciklikoje Nostrae Aetate aiškiai pasmerkė Bažnyčios neapykantą ir smurtą prieš žydus ir judaizmą, smerkdamas bet kokią „neapykantą, persekiojimus, antisemitizmo apraiškas, nukreiptas prieš žydus bet kuriuo metu ir bet kieno“ (Nostra Aetate, 4).

JAV įsikūrusi Kovos su šmeižtu lyga stebi smarkiai išaugusį antisemitinių išpuolių ir incidentų skaičių nuo 2023 m. spalio 7 d., kai „Hamas“ įsiveržė į Izraelį. Šios grupės duomenimis, per pirmąsias 100 dienų po invazijos antisemitinių incidentų padaugėjo daugiau kaip 350 proc.

Dauguma šių incidentų, grupės duomenimis, buvo susiję su „žodiniu ar rašytiniu priekabiavimu“ arba „mitingais“, kurių metu skambėjo antisemitinė retorika ir buvo „reiškiama parama terorizmui prieš Izraelio valstybę ir (arba) antisionizmui“. Taip pat užregistruota dešimtys užpuolimo atvejų ir šimtai pranešimų apie vandalizmą.

Savo ruožtu Jungtinių Valstijų katalikų vyskupai pastaraisiais metais pasmerkė tai, ką jie vadina „naujų formų antisemitizmo atgimimu“. Prieš prasidedant dabartiniam Izraelio ir Hamaso konfliktui paskelbtame pareiškime vyskupai paragino krikščionis kartu su jais pasipriešinti antisemitizmo apraiškoms ir priminti tikintiesiems bendrą krikščionybės paveldą su judaizmu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte