Austrijai kovojant su nauja „COVID-19“ infekcijos banga, pradedama įgyvendinti iniciatyva, skatinanti melstis rožinį už pandemijos sustabdymą.
Vien praėjusią savaitę keliuose šimtuose šios Vidurio Europos šalies vietų daugiau kaip tūkstantis žmonių kartu meldėsi rožinį. Dabar maldos judėjimas, žinomas kaip „Austrija meldžiasi“, plinta į Vokietiją, Šveicariją ir kitas šalis, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas.
Iniciatyvos sumanytojas Louis-Pierre Laroche (Luisas Pjeras Larochas) sugalvojo šią idėją po to, kai po pandemijos protrūkio pokalbiuose nuolat girdėjo frazę „dabar padės tik malda“. Interviu jis sakė, kad jo nestebina spartus iniciatyvos augimas. Jis paaiškino, kad į projektą neinvestavo nė cento, išskyrus tai, kad pusvalandį praleido rengdamas kvietimą melstis ir siųsdamas jį savo kontaktiniams asmenims.
keliuose šimtuose šios Vidurio Europos šalies vietų daugiau kaip tūkstantis žmonių kartu meldėsi rožinį.
„Tai, kas iš jo išeina, rodo, kad, mano nuomone, jis yra Dievo palaimintas“, – sakė Laroche’as. Formulė paprasta: kiekvieną trečiadienį 18 val. vietos laiku „Austrija meldžiasi“ dalyviai susitinka viešoje vietoje ir kartu kalba rožinį. Laroche’as pažymėjo, kad rožinis yra malda, į kurią Bažnyčia dažnai atsigręždavo krizės metu.
Beveik devynis milijonus gyventojų turinčioje Austrijoje, Džono Hopkinso koronaviruso išteklių centro duomenimis, iki gruodžio 16 d. užregistruota daugiau kaip 1,2 mln. užsikrėtimo „COVID-19“ atvejų ir 13 282 mirties atvejai. Tikimasi, kad Austrija taps pirmąja Vakarų šalimi, kurioje nuo 2022 m. vasario mėn. bus įvestas privalomas skiepijimas.
Norėčiau visiškai atskirti šią maldos iniciatyvą nuo šių dienų politikos.
Laroche’as teigė nenorintis, kad „Austrija meldžiasi“ būtų politizuota. „Norėčiau visiškai atskirti šią maldos iniciatyvą nuo šių dienų politikos“, – sakė jis. „Palikime politiką nuošalyje. Taip pat dvasiškai išsilaisvinkime nuo visų šių žiniasklaidos pranešimų, kurie jus skaldo, kurie kelia dar didesnį spaudimą, kurie kelia dar didesnę neapykantą, kurie kelia dar didesnį susiskaldymą. Visa tai patikėkime Dievo Motinai.“
Jis pabrėžė, kad iniciatyvos tikslas yra „šios krizės pabaiga“. Jis taip pat pabrėžė, kad Mergelė Marija yra žinoma kaip „mazgų išnarpliotoja“ ir gali išnarplioti pandemijos sukeltą visuomenės „painiavą“.