Per porą metų ketinama galutinai atstatyti neveikiantį Linkuvos karmelitų vienuolyną Pakruojo rajone. Jis bus pritaikytas įvairiai kultūros veiklai – renginiams, ekspozicijoms.
„Tvarkome, bet objektas yra didelis – apie 3 mln. eurų statybų darbų vertė. Jau atlikta apie pusę darbų, ieškome pinigėlių toliau, norime kuo greičiau pabaigti, todėl dar vieną paraišką teikiame, kad gautume finansavimą“, – BNS teigė Pakruojo rajono savivaldybės Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vyriausioji specialistė Orinta Ramanauskienė.
Paskutinio etapo darbų vertė – 1,204 mln. eurų, iš jų beveik 455 tūkst. eurų būtų savivaldybės biudžeto lėšos.
„Gavę (finansavimą`– BNS) praktiškai pabaigtume, įsigytume reikalingą įrangą ir pastato duris jau galėtume atverti lankytojams po poros metų“, – teigė savivaldybės atstovė.
Ilgus metus buvęs apleistas vienuolynas kol kas uždarytas lankytojams. Iki šiol pakeistas jo stogas, sutvarkytas fasadas, pastatas užkonservuotas, kad neirtų.
Atnaujintas vienuolyno namas būtų pritaikytas kultūrai – jo dešiniajame korpuse planuojama įrengti renginių salę, virtuvę, holą, kambarius nakvynei, likusias patalpas pritaikyti ekspozicijoms bei kultūrinėms veikloms.
Senosios regulos vienuoliai karmelitai Linkuvoje įtakos turėjo apie 200 metų: iki 1832-ųjų teikė pagalbą ligoniams, šelpė vargingai gyvenančius žmones, dirbo mokykloje, kurią buvo pastatę savo lėšomis, įkūrė biblioteką.
1635 metais Žemaičių vyskupas Jurgis Tiškevičius Linkuvos bažnyčią su klebonija ir apie 30 valakų žemės atidavė karmelitams, kurie 1661-aisiais pristatė du bokštus, įrengė septynis altorius. 1689 metais pastatytas medinis karmelitų vienuolynas.
Į avarinių paveldo objektų sąrašą Linkuvos vienuolynas įtrauktas 2012 metais.