Ant seniausios Vienos bažnyčios jauni katalikai iškabino plakatą, skelbiantį: „Roma locuta, causa finita“ („Roma pasakė, ginčas baigtas“). Plakatas buvo pakabintas žemiau vaivorykštės vėliavos, pasirodžiusios bažnyčios bokšte kiek anksčiau.
Balandžio 26 d. jutūbėje buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jauni žmonės naktį lipa kopėčiomis, atremtomis į Šv. Ruperto bažnyčios sieną, ir iškabina plakatą su tekstu: „Dievas negali laiminti nuodėmės. Roma locuta, causa finita.“
Vaizdo įraše paaiškinama, kad imtis tokio veiksmo nuspręsta po to, kai tos pačios bažnyčios bokšte buvo iškabinta vaivorykštės vėliava, žinomas LGBT judėjimo simbolis, kaip protestas prieš Tikėjimo mokymo kongregacijos paskelbtą dokumentą, kuriame nurodoma, kad tos pačios lyties sąjungos negali būti laiminamos.
Tikėjimo mokymo kongregacija viešai paskelbė „Responsum ad dubium“ kovo 15-ąją, atsakydama į klausimą: „Ar Bažnyčia turi galią teikti palaiminimą tos pačios lyties asmenų sąjungoms?“. Į šį klausimą Kongregacija atsakė „Ne“, kartu paskelbdama atsakymą paaiškinančią notą.
Paaiškinančioje notoje, pasirašytoje Tikėjimo mokymo kongregacijos prefekto kard. Luiso F. Ladarios, S. J., ir kongregacijos sekretoriaus arkivysk. Giacomo Morandi, rašoma, kad „Dievas niekada nepaliauja laiminęs kiekvieną savo vaiką šio pasaulio piligrimystėje“, bet pabrėžiama, kad „jis nelaimina ir negali laiminti nuodėmės“.
Šis Tikėjimo mokymo kongregacijos atsakymas ir paaiškinanti nota susilaukė didelio priešiškumo Austrijos ir Vokietijos tikinčiųjų bei ganytojų tarpe. Buvo paskelbta apie akciją surengti homoseksualių sąjungų laiminimo dieną gegužės 10-ąją, taip išreiškiant protestą prieš Vatikano dokumentą, išleistą su popiežiaus Pranciškaus pritarimu.
Vienas iš jaunuolių, iškėlusių plakatą ant jėzuitų valdomos Šv. Ruperto bažnyčios Vienoje, sakė „CNA Deutsh“, kad vaivorykštės vėliavą bažnyčios bokšte jie laiko „provokacija“.
„Iš vienos pusės, mes norėjome parodyti, kad tokios provokacijos Vienoje nebus taip paprastai toleruojamos, o iš kitos pusės, tikimės, kad tai kai kuriuos valdančius asmenis paskatins šį dalyką apgalvoti iš naujo“, – sakė grupės, pasivadinusios „Christus Vincit“ atstovas, norėjęs likti nežinomu.
„Mes taip pat manome, kad toks veiksmas gali suteikti katalikams drąsos ir vilties. Mes iš tiesų tikimės, kad tokių akcijų daugiau nebereikės, bet jei nutiktų taip, kad vėl tektų panašiai veikti, darytume viską dėl tos pačios intencijos – ginti katalikų tikėjimą“, – sakė jis.