Graikijos valdžia gerokai sušvelnino bausmes, paskirtas Esphigmeno vienuolyno Atono kalne vienuoliams, kurie priešinosi vienuolyno atstovybės iškeldinimui iš Karesės – administracinės šventojo kalno sostinės.
Graikijos žiniasklaida pranešė, kad Graikijos teismas nusprendė sumažinti laisvės atėmimo bausmes aštuoniems vienuoliams iš Esphigmeno vienuolyno, kurie kaltinami mėtę „Molotovo kokteilius“ į juos bandžiusius iškeldinti antstolius bei policiją Atono kalne 2013 m. liepos mėn.
Vienuoliai turėjo būti iškeldinti teismo sprendimu ir vietoj jų turėjo atsikraustyti kita vienuolių bendruomenė, tačiau vienuolyno abato Metodijaus vadovaujami apie 100 vienuolių užsibarikadavo savo vienuolyne ir juos jėga iškeldinti pasiryžusius pareigūnus pasitiko akmenimis ir „Molotovo kokteiliais“.
apie 100 vienuolių užsibarikadavo savo vienuolyne ir juos jėga iškeldinti pasiryžusius pareigūnus pasitiko akmenimis ir „Molotovo kokteiliais“.
Vienuolyno abatui Metodijui ir vienuoliui Antipui bausmė buvo sumažinta iki penkerių su puse metų kalėjimo (iš pradžių jie buvo nuteisti po 17 metų).
Tuo pačiu sprendimu dar šešiems šio vienuolyno vienuoliams buvo skirta dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams. Anksčiau jiems buvo skirta po 9,5 metų laisvės atėmimo.
Sumaištis dėl Esphigmeno vienuolyno prasidėjo tuomet, kai Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I, bandydamas pagerinti santykius su Vatikanu, 1972 m. nusprendė iškeldinti Esphigmeno vienuolyno vienuolius iš Atoso ir įkurti ten kitą broliją, tačiau vienuoliai nenorėjo palikti savo vienuolyno. 2000 m. patriarchas vienuolius paskelbė schizmatikais. Teismų maratonas dėl jų iškeldinimo tęsėsi eilę metų, tačiau galiausiai nutarta vienuolius iškeldinti, nors dvasininkai ir toliau atkakliai gynėsi nuo šio pasaulietinės valdžios sprendimo.
Kaltinamieji į teismo posėdį, skyrusį sušvelnintas bausmes, neatvyko, jiems atstovavo jų advokatai. Minėtas sprendimas baigia jų bylą.