Anglikonų Bažnyčios Vyskupų rūmai sutiko rekomenduoti „Meilės ir tikėjimo maldas” tos pačios lyties poroms, rašo „Christian Today”.
Prieštaringai vertinamose maldose prašoma Dievo palaimos tos pačios lyties poroms.
Anglikonų Bažnyčia tęsia planus įvesti šias maldas po to, kai vasario mėnesį joms pritarė Bažnyčios parlamentinė institucija – Generalinis sinodas.
Vyskupai susitiko Londone aptarti tolesnių žingsnių ir taip pat sutarė, kad maldomis pagrįstos specialių pamaldų tos pačios lyties poroms struktūros turėtų būti tęsiamos, jog būtų oficialiai patvirtintos pagal kanonų teisę.
Pasiūlymai ir naujos pastoracinės gairės, nurodančios, kaip ši sistema veiks, bus svarstomi kitame sinode lapkričio mėnesį.
Patvirtinus pasiūlymus, bus sudarytos sąlygos procesui, kurio metu pamaldos bus autorizuojamos pagal B2 kanoną.
Dėl šio proceso bus konsultuojamasi su vyskupijomis prieš pateikiant jį Generaliniam sinodui, greičiausiai 2025 m., o planams patvirtinti reikės dviejų trečdalių balsų daugumos.
Londono vyskupė Sarah Mullally (Sara Melali), kuri buvo viena iš iniciatyvinės grupės, pateikusios šiuos pasiūlymus, pirmininkių, sakė: „Šiandienos Vyskupų rūmų sprendimai toliau įgyvendina sinodo balsavimą viešai pripažinti tos pačios lyties asmenų porų įsipareigojimą ir melsti Dievo palaimos jiems”.
Jie sutiko rekomenduoti „Meilės ir tikėjimo maldas”, taip pat apsvarstė, kaip geriausiai leisti specialias atskiras pamaldas.
Apsvarstę teisines, teologines ir pastoracines galimų požiūrių pasekmes, vyskupai priėjo prie išvados, kad galiausiai būtų aiškiau tiesiogiai pereiti prie svarstymo pagal B2 kanoną, praneša „Christian Today”.
„Pripažįstame, kad yra tokių (žmonių, – red. past.), kurie norėtų, kad šis procesas vyktų greičiau, tačiau perėjimas prie visiško leidimo suteiks aiškumo ir plačių konsultacijų prieš 2025 m. sinodui priimant galutinį sprendimą.
„Žinau, kad kai kuriems šios priemonės yra per toli, o kitiems – nepakankamai toli, ir vyskupai aptarė pastoracinio užtikrinimo poreikį, o kai kuriems – oficialios struktūrinės pastoracinės nuostatos poreikį, – kalbėjo vyskupė. – Tačiau Evangelijos esmė yra susitaikymas – mūsų troškimas yra išlikti kartu kaip vienai Bažnyčiai mūsų netikrumo sąlygomis, ieškant būdų, kaip gerai gyvuoti su skirtingomis perspektyvomis ir įsitikinimais.”