Anglikonų Bažnyčios kunigai surengė specialias pamaldas, per kurias atsiprašė Didžiosios Britanijos vyriausiojo rabino už prieš 800 metų priimtus antisemitinius įstatymus.
Gegužės 8 d. Anglikonų Bažnyčia oficialiai atsiprašė už prieš 800 metų Oksfordo sinodo priimtus antisemitinius įstatymus, dėl kurių žydai buvo išvaryti iš karalystės. Oksfordo Kristaus bažnyčios katedroje buvo surengtos specialios pamaldos, kuriose dalyvavo Kenterberio arkivyskupo Justino Welby ir Didžiosios Britanijos vyriausiojo rabino Efraimo Mirviso atstovai.
1222 m. Oksfordo sinodas uždraudė žydams Anglijoje bendrauti su krikščionimis, nustatė specialų dešimtinės mokestį ir pareikalavo, kad žydai nešiotų atpažinimo ženklą. Jiems taip pat buvo apribota galimybė rinktis profesiją ir uždrausta statyti naujas sinagogas.
Ribojimų kulminacija buvo masinis 3000 žydų išsiuntimas iš Anglijos 1290 m. Praėjo dar 360 metų, kol žydams buvo leista grįžti į Angliją.
Nors Anglikonų bažnyčia susikūrė tik 1500 m., ji save laiko pagrindiniu krikščionybės balsu Didžiojoje Britanijoje, o jos atsiprašymas reiškia kažkada įvykdytos neteisybės pripažinimą.
Romos Katalikų Bažnyčia „visiškai pritarė” atsiprašymui. sakė Oksfordo arkidiakonas Jonathanas Chaffee ir pridūrė, kad krikščionims atėjo laikas atgailauti dėl savo „gėdingų veiksmų” ir „iš naujo pažvelgti” į savo santykius su žydų bendruomene.