Vienas amerikiečių investuotojas į virtualiąją valiutą „Dogecoin“, kuri iš pradžių buvo sukurta kaip pokštas, bet kurios vertė išaugo, kai ją išreklamavo „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas (Ilonas Maskas), o vėliau krito, ketvirtadienį pateikė 258 mlrd. JAV dolerių vertės ieškinį verslininkui ir jo įmonėms „Tesla“ ir „SpaceX“.
Keithas Johnsonas (Kitas Džonsonas), teigiantis, kad investicijos „Dogecoin“ buvo nesėkmingos, save pavadino „Amerikos piliečiu, kuris buvo apgautas“, kai buvo įtrauktai į tai, ką jis pavadino „Dogecoin“ kriptopiramidės schema“.
Savo ieškinyje, pateiktame Niujorko teismui, jis prašo ieškinį laikyti grupiniu ieškiniu, pateiktu vardu tų piliečių, kurie patyrė nuostolių nuo 2019 metų investuodami į kriptovaliutą.
K. Johnsono skaičiavimais, nuo tada, kai E. Muskas pradėjo reklamuoti virtualiąją valiutą, investuotojai prarado apie 86 mlrd. JAV dolerius.
Ieškovas siekia, kad verslininkas sumokėtų investuotojams šią sumą bei atlygintų dvigubai didesnę žalą – papildomus 172 mlrd. JAV dolerių.
Ieškovas siekia, kad verslininkas sumokėtų investuotojams šią sumą bei atlygintų dvigubai didesnę žalą – papildomus 172 mlrd. JAV dolerių
2013 metais sukurtos „Dogecoin“ kūrėjai teigia, kad valiuta sukurta kaip ironiškas atsakas į daug dėmesio sulaukusius internetinius reiškinius: kriptovaliutas, tokias kaip bitkoinas, ir Šiba Inu veislės šuns memą.
Didžiąją egzistavimo dalį „Dogecoin“ kaina siekė vos kelias cento dalis.
Tačiau 2021 metų pradžioje valiutos vertė šoktelėjo, o tų metų gegužę išaugo iki 0,73 JAV dolerio, kilus pirkimo ažiotažui, susijusiam su bendrovės „GameStop“ akcijų brangimu bei E. Muskui paskelbus humoristinių žinučių.
Ketvirtadienį „Dogecoin“ vertė nesiekė 6 centų.
K. Johnsonas teigė manantis, kad E. Muskas padidino „Dogecoin“ kainą, rinkos kapitalą ir prekybos apimtį“, reklamuodamas šią kriptovaliutą.
Investuotojas ieškinyje pacitavo E. Musko, turtingiausio pasaulio žmogaus, turinčio daugiau nei 98 mln. sekėjų socialiniame tinkle „Twitter“, žinutes, įskaitant vieną, žadančią, kad „SpaceX“ „pakels „Dogecoin“ į Mėnulį“.
K. Johnsonas tarp atsakovų nurodė „Tesla“ , nes bendrovė priima virtualią valiutą mokėjimams už tam tikrus išvestinius produktus.
„SpaceX“ įtraukta dėl to, kad vieną iš savo palydovų pavadino „Dogecoin“ vardu.