Vašingtono (JAV) arkivyskupijos vyriausiasis egzorcistas, 71 metų katalikų kunigas monsinjoras Stephenas Rossetti (Stivenas Rosetis) susirūpino sužinojęs, kad tiktoko programėlėje išpopuliarėjo vaizdo įrašai su tokiomis grotažymėmis kaip „WitchTok” ir „Folk Catholicism”.
Pasiekti ir šviesti jaunimą
Kunigas pastebėjo, kad populiarioji socialinės žiniasklaidos platforma jaunimą supažindina ne tik juokingais vaizdo įrašais, todėl nusprendė sukurti savo šviečiamojo pobūdžio kanalus skirtinguose tarp jaunimo populiariose platformose, dedikuotuose egzorcizmo temai.
„Daug jaunų žmonių nepriklauso bažnyčioms, jose nesilanko, yra nekatechizuoti, todėl braunasi į pavojingą teritoriją”, – trečiadienį interviu žurnalistmas sakė S. Rossetti.
Pavyzdžiui, naršant tiktoke aptinkama daugybė stebinančių vaizdo įrašų su burtų ir raganavimo apraiškomis.
Remiantis „Statista” surinktais duomenimis, dauguma tiktoko naudotojų visame pasaulyje apima 18-24 metų amžiaus jaunimą.
Todėl šių metų rugsėjį amerikietis egzorcistas pradėjo dalytis katalikų tikėjimo tiesomis tokiuose socialiniuose tinkluose kaip tiktokas, instagramas ir feisbukas. Šiuo metu S. Rossetti turi beveik 2 tūkst. sekėjų feisbuke, daugiau nei 20 tūkst. sekėjų instagrame ir beveik 4 tūkst. sekėjų tiktoke.
Geriausiai vertinami S. Rossetti vaizdo tiktoko įrašai „Ar demonai gali skaityti mūsų mintis?” ir „Kaip atrodo demonai?” buvo peržiūrėti jau beveik 100 tūkst. kartų.
„Demonai negali skaityti mūsų minčių, jie negali matyti ateities. Tačiau intelektualiai jie yra labai šviesūs. Turiu omenyje, kad jie yra kvaili, nes neturi išminties, – viename vaizdo įraše aiškina egzorcistas.
„Demonai į nieką nepanašūs, nes jie yra grynos dvasinės būtybės. Jie neturi kūnų”, – kitame vaizdo įraše aiškina jis.
Vaizdo įrašai – reikalingi
Egzorcistas S. Rossetti džiaugiasi, kad jo iniciatyva kurti vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose jaunimo yra žiūrimi.
„Tiesiog pradėjome bandymo būdu ir dabar klausiame savęs, ar sulaukiame atsako abiejose platformose, – sakė jis žurnalistams.
„Atsakas teigiamas. Jis yra didžiulis, – pabrėžė S. Rossetti.
„Pastebėjome, kad jaunimas domisi tokiais dalykais, o tai suteikia mums galimybę prisiliesti prie šios grupės ir ją evangelizuoti”, – pridūrė jis.
S. Rossetti nekuria vaizdo įrašų pats. Jis save laiko „šiek tiek atitrūkusiu” socialinės žiniasklaidos srityje. Tačiau jo vadovaujama pelno nesiekianti organizacija „Šv. Mykolo dvasinio atsinaujinimo centras” pasamdė socialinės žiniasklaidos konsultantą, kuris redaguoja vaizdo įrašus platformoms.
S. Rossetti organizacija specializuojasi maldoje už išlaisvinimą ir išgydymą tų, kurie patiria dvasines kančias.
Išlaisvinimo sesijos
Kartą per mėnesį organizacija rengia internetinę išlaisvinimo sesiją, kurios metu žmonės iš viso pasaulio tiesiogiai prisijungia prie tiesioginės transliacijos ir meldžiasi, pasakojo egzorcistas.
Šį mėnesį prie tokios sesijos prisijungė daugiau nei 12 500 žmonių. Norintieji dalyvauti registruojasi organizacijos interneto svetainėje.
S. Rossetti teigia matantis tokios transliuojamos išlaisvinimo maldos teigiamą poveikį ieškantiems išgydymo.
Sprendžia Viešpats
Interneto svetainėje pateikiami sesijose dalyvavusių asmenų liudijimai. Egzorcistas taip pat paminėjo, kad žmonėms gali būti naudinga žiūrėti ir įrašytą išlaisvinimo seansą internetu.
„Viskas priklauso nuo to, ko nori Dievas, – sakė jis. – Nors Viešpats sprendžia, bet mūsų patirtis iki šiol rodo, kad žmonėms iš tiesų yra naudingi šių išlaisvinimo seansų vaizdo įrašai”.
S. Rossetti sakė neketinantis dalytis įrašytais išlaisvinimo seansais tiktoke. Vietoj to jis nukreipia žmones į savo svetainę, kur jie gali peržiūrėti jau įrašytus seansus.
Amerikos katalikiškojo universiteto Vašingtone praktikos docentas sakė, kad neabejotina, jog ant vaizdo įrašų yra dažniau paspaudžiama, jei jų pavadinimuose yra tokie žodžiai kaip „šėtonas” ar „demonas”.
„Taigi, tai šiek tiek iškreipta, bet taip jau yra, – sakė jis. – Taip pritraukiame dėmesį, o jei iš tikrųjų klausotės vaizdo įrašų, pamatysite, kad galiausiai Viešpats triumfuoja, Jėzus išvaro šėtoną”, – sakė jis.