REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Airijos vyskupai susirūpino dėl siūlomų konstitucijos pakeitimų, „sumenkinsiančių šeimą ir motinystę”

ŠaltinisCNA

Prieš penktadienį vyksiantį lemiamą balsavimą Airijos vyskupai išreiškė didelį susirūpinimą dėl siūlomų šalies konstitucijos pakeitimų, įspėdami, kad jie panaikins „bet kokią nuorodą į motinystę” ir sumenkins „išskirtinę santuokos ir šeimos santykių svarbą”.

Kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, daugiau kaip 5 mln. gyventojų turinčios šalies rinkėjai eis prie balsadėžių balsuoti dviejuose referendumuose, kuriuose bus siūlomi istoriniai Airijos konstitucijos pakeitimai.

Pirmasis referendumas susijęs su šeima ir juo būtų iš dalies pakeistas 41 straipsnio 1 punktas, kuriame šalia santuokos kaip šeimos pagrindas būtų įtvirtinti „kiti ilgalaikiai santykiai”.

Antrasis referendumas išbrauktų 41 straipsnio 2 dalies formuluotę apie moteris ir motinystę, kurioje valstybė pripažįsta, kad „savo gyvenimu namuose moteris teikia valstybei paramą, be kurios neįmanoma pasiekti bendrojo gėrio”. Todėl valstybė turi „stengtis užtikrinti, kad motinos dėl ekonominės būtinybės nebūtų verčiamos dirbti ir apleisti savo pareigas namuose”.

Ši Airijos konstitucijos formuluotė apie moteris, motinystę ir net namus būtų pakeista lyčiai neutralia pataisa, kurioje valstybė pripažintų, kad „šeimos narių rūpinimasis vienas kitu dėl tarp jų egzistuojančių ryšių” suteikia visuomenei „paramą, be kurios neįmanoma pasiekti bendrojo gėrio, ir stengiasi remti tokį rūpinimąsi”.

Siūlomi pakeitimai sukėlė nerimą Katalikų Bažnyčiai Airijoje.

Vasario 25 d. paskelbtame pareiškime Airijos vyskupai įspėja, kad siūloma pataisa dėl šeimos „sumenkina išskirtinę santuokos ir šeimos santykio svarbą” ir „gali susilpninti paskatas jauniems žmonėms tuoktis”.

Siūlomi pakeitimai sukėlė nerimą Katalikų Bažnyčiai Airijoje.

Airijos prelatai tvirtina, kad „santuokos įsipareigojimas unikaliu būdu prisideda prie bendrojo gėrio, suteikdamas stabilumo šeimai ir visuomenei, todėl jis nusipelno valstybės apsaugos”.

Nors santuoka taip pat yra viešas ir teisinis įsipareigojimas, tęsia vyskupai, sąvoka „ilgalaikiai santykiai” yra „apgaubta teisinio netikrumo ir gali būti plačiai interpretuojama”.

Davidas Quinnas (Deividas Kvinas) iš Jonos instituto (The Iona Institute), propaguojančio santuokos ir religijos vietą visuomenėje, išreiškė susirūpinimą dėl „labai dviprasmiško termino”.

Kovo 8 d. vyksiančio dvigubo referendumo šalininkai mano, kad siūlomi pakeitimai yra šalies socialinės pažangos dalis ir „labai pasenusios kalbos mūsų konstitucijoje pabaiga”, – teigia Airijos premjeras Leo Varadkaras.

Spartūs socialiniai pokyčiai Airijoje – šalyje, kadaise laikytoje katalikybės bastionu, – lėmė, kad 2015 m. buvo įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos, o 2022 m. – nemokama kontracepcija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte