REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Dėl krikščioniškų įsitikinimų iš D. Britanijos universiteto pašalintas vyras laimėjo apeliaciją

ŠaltinisCNA

D. Britanijos apeliacinis teismas priėmė sprendimą dėl vyro, kuris 2016 m. buvo pašalintas iš universiteto už tai, kad internete neigiamai pasisakė apie homoseksualius santykius.

Feliksas Ngole lankė socialinio darbo magistrantūros studijas Šefildo universitete, Pietų Jorkšyre. „Facebook“ erdvėje vykusios diskusijos apie Kimą Davisą, Kentukio apygardos tarnautoją, kuris atsisakė išduoti vedybų dokumentus tos pačios lyties poroms, metu F. Ngole parašė, kad „Biblija ir Dievas homoseksualumą laiko nuodėme“ ir kad „tos pačios lyties asmenų santuoka yra nuodėmė, mums tai patinka ar ne…“.

Universitetui dėl šių pasisakymų socialiniame tinkle buvo pateiktas anoniminis skundas, po kurio universiteto atstovai posėdyje su studentu nustatė, kad „vyro komentarai gali neigiamai paveikti homoseksualus, su kuriais jis gali susidurti kaip socialinis darbuotojas“.

Pašalintas iš studijų Ngole užginčijo šį sprendimą, teigdamas, kad jis išreiškė tradicinį krikščionišką įsitikinimą ir kad universitetas pažeidė jo teises į žodžio ir minties laisvę pagal Europos žmogaus teisių konvenciją.

Pašalintas iš studijų F. Ngole užginčijo šį sprendimą, teigdamas, kad jis išreiškė tradicinį krikščionišką įsitikinimą ir kad universitetas pažeidė jo teises.

Aukščiausiojo teismo teisėjo pavaduotoja Rowena Collins Rice 2017 m. priėmė sprendimą prieš Ngole, kuriame nurodo, kad universitetas, remdamasis savo teisėmis, teisėtai pašalino jį iš studijų.

Tačiau apeliacinis teismas nesutiko su jos nuomone. Trijų teisėjų kolegija panaikino ankstesnį teismo sprendimą, sakydama, kad universiteto posėdis buvo „ydingas ir nesąžiningas“. Universitetui nurodyta surengti naują posėdį.

Universiteto atstovų teigimu, aukštoji mokykla dar tariasi, kaip reaguoti į šią situaciją.

Ngole teigė, kad šis teismo nutarimas yra puiki žinia ne tik jam ir jo šeimai, bet ir visiems, kuriems rūpi žodžio laisvė, ypač dirbantiems ar studijuojantiems socialinio darbo profesijas.

„Kaip krikščionys esame pašaukti tarnauti kiekvienam ir rūpintis visais be išimties, tačiau viešai ir privačiai mes taip pat turime būti laisvi reikšti savo įsitikinimus ir tai, ką sako Biblija, nebijodami prarasti pragyvenimo šaltinius“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte