REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Japonijos vyriausybė tirs, ar tikrai šalyje egzistuoja priverstinė neįgaliųjų sterilizacija

ŠaltinisCNA

Sausio 20 d. Japonijos sveikatos apsaugos ministras pranešė, kad šalies vyriausybė pradeda tyrimą dėl pranešimų, jog Japonijos socialinių paslaugų agentūra daugelį metų rekomendavo sterilizaciją neįgaliesiems.

Laikraščio „Asahi Shimbun” duomenimis, mažiausiai aštuonioms poroms buvo atlikta sterilizacija „Asunaro Social Welfare Service Corp.”, kuri Hokaido saloje valdo grupinės globos įstaigą sutrikusio intelekto žmonėms, nurodymu.

Šią savaitę vietos valdžios institucijos atskleidė, kad socialinio aprūpinimo korporacija rekomendavo jos patalpose gyvenančioms poroms, kurios tikėjosi gyventi kartu arba susituokti, atlikti sterilizaciją – vyrams atlikti vazektomiją, o moterims – naudoti kontraceptinius žiedus.

Valdžios institucijos nustatė, kad korporacija tai darė daugiau nei du dešimtmečius, tačiau ši tvirtino, kad ji tik rekomendavo atlikti sterilizaciją ir niekada nevertė nė vieno gyventojo ją atlikti.

Praėjusią savaitę Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministras Katsunobu Kato (Kacunobas Katas) išleido pranešimą, kuriame vietos valdžios institucijų prašoma nedelsiant pranešti ministerijai, jei sužino apie organizaciją, kuri sterilizaciją kelia kaip sąlygą neįgaliesiems naudotis jos paslaugomis. Pranešimas buvo paskelbtas sausio 23 d.

K. Kato taip pat pranešė, kad jo ministerija planuoja nuo 2023 finansinių metų atlikti neįgaliųjų santuokų, nėštumų, gimdymų ir vaikų auginimo tyrimus, kad geriau suprastų jų realijas, pranešė „Asahi Shimbun”.

„Labai svarbu teikti tinkamą paramą, atsižvelgiant į neįgaliųjų pageidavimus, įskaitant santuoką, gimdymą ir vaikų auginimą”, – sakė K. Kato.

Pasak katalikiškos naujienų svetainės „UCA News”, Japonijos neįgaliųjų globos namuose nenumatyta vaikų priežiūra, jie skirti tik poroms ir neatsižvelgia į jaunesnių nei 18 metų žmonių poreikius.

Japonijoje beveik pusę amžiaus galiojo eugenikos įstatymai, dėl kurių tūkstančiai neįgaliųjų buvo sterilizuojami. Įstatymai įsigaliojo 1948 m. ir buvo panaikinti tik XX a. 9-ajame dešimtmetyje. Šią savaitę Japonijos apygardos teismas nurodė išmokėti kompensacijas vyrui ir moteriai, kurie prieš kelis dešimtmečius buvo sterilizuoti pagal šiuos įstatymus.

2016 m. liepą užpuolikas įsiveržė į psichikos negalią turinčių asmenų globos namus Japonijoje, Sagamiharos mieste, ir peiliu subadė 19 žmonių. Žuvusiųjų amžius svyravo nuo 19 iki 70 metų, dar 25 žmonės buvo sužeisti.

Netrukus po šio išpuolio 26 metų Satoshi Uematsu, buvęs globos centro darbuotojas, prisistatė vietos policijai ir buvo suimtas. Vasario mėn. jis parašė laišką Japonijos parlamentui, kuriame pasisakė už neįgaliųjų eutanaziją, teigdamas, kad būtų geriau, jei jie būtų eutanazuojami ir „išnyktų”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte