REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Arkivyskupas Gintaras Grušas interviu „Catholic News Agency”: Lietuva neša „didelę žinią“ pasauliui

Arkivyskupas Gintaras Grušas amerikietiškos katalikų naujienų agentūros „Catholic News Agency” (toliau – CNA) interviu, publikuotame balandžio 7 d., teigė, kad Lietuva neša „didelę žinią“ pasauliui. Tai ne pirmas kartas, kai apie arkivyskupą rašo amerikiečių spauda.

Vilniaus arkivyskupas interviu pabrėžė, kad Vilnius yra vieno reikšmingiausių 20-ojo amžiaus įvykių katalikų istorijoje liudininkas. Vilniuje vienuolė Šv. Faustina Kowalska patyrė Jėzaus apsireiškimų, kuriuos užfiksavo savo dienoraštyje.

G. Grušas interviu metu amerikiečiams pasakojo apie Vilniaus Dievo Gailestingumo Šventovėje saugomą originalų Gailestingojo Dievo paveikslą, nutapytą dail. Eugenijaus Kazimirovskio pagal mistikės sesers Marijos Faustinos Kovalskos patirtus regėjimus 1934 m.

“Mes turime Dievo Gailestingumo šventovę, kuri plečiasi”, – interviu CNA sakė G. Grušas.

„Vienuolynas, kuriame gyveno ir apreiškimus matė šv. Faustina, vis dar veikia. Tai ne tik vienuolynas, bet ir piligrimystės vieta“.

Toliau interviu Grušas tęsė: „Keturiems su šv. Faustina siejamiems miestams – Varšuvai, Krokuvai, Połockui ir Vilniui – Jonas Paulius II, paskelbdamas Faustiną šventąja, suteikė mums mandatą nešti Dieviškojo Gailestingumo vėliavą pasaulyje. Taigi aš, kaip Vilniaus arkivyskupas, taip pat nešu šį mandatą “.

„Dabar yra pandemijos metas. Melstis už Dievo gailestingumą yra kaip niekada svarbu. Taip pat daryti gailestingumo darbus mūsų kaimynams: tai žinia, kurią popiežius Pranciškus labai dažnai mums primena “, – katalikiškai amerikiečių naujienų agentūrai pasakojo G. Grušas.

Originalus Dievo gailestingumo paveikslas
Originalus Dievo gailestingumo paveikslas, Eugeniusz Kazimirowski, 1934 / Wikimedia Commons nuotr.

Interviu metu arkivyskupas taip pat pasakojo savo amerikietišką kilmę. Pavyzdžiui, kad gimė 1961 m. rugsėjo 23 d. Vašingtone, JAV. Augdamas lietuviškoje šeimoje, įsitraukė į tautinę ir katalikišką išeivių veiklą. Aktyviai dalyvavo Los Angeles Šv. Kazimiero lietuvių parapijos gyvenime, Ateitininkų federacijos veikloje, 1983–1987 m. buvo Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narys.

„Esu labai dėkingas už amerikietišką patirtį ir visa tai, ką ji man davė. Taip pat esu labai dėkingas už savo lietuvišką paveldą ir šaknis. Manau, kad palaima turėti viso to mišinį. Amerikietiškas ir lietuviškas požiūriai į pasaulį skiriasi “, – sakė jis.

„Vis dėlto mano gimtoji kalba yra lietuvių. Kai gimiau, mama nekalbėjo angliškai, todėl tai buvo mano gimtoji kalba labai griežta prasme. Taigi esu ir lietuvis, ir amerikietis. Manau, abiejų mišinys“.

Arkivyskupas sakė, kad lankytojus iš kitų šalių Vilniuje nustebins miesto katalikiškoji kultūra.

„Ypač, kai lankysitės senojoje miesto dalyje“, – sakė jis, – kur iki komunizmo buvo 40 bažnyčių.

„Už katedros, Gedimino bokšto, yra kalva, ant kurios yra trys labai dideli balti kryžiai. Jie buvo įkurti pažymėti pranciškonų kankinio vietą prieš daugelį metų. Jie buvo vieni pirmųjų, kurie atėjo kaip misionieriai “, – paaiškino amerikiečiams Trijų Kryžių kalno svarbą arkivyskupas. „Komunistai susprogdino tris kryžius. Bet jie buvo rekonstruoti“.

G. Grušas 2014 m. CNA yra kalbėjęs apie Rusijos agresiją prieš Baltijos šalis.

Taip pat svarbu paminėti, kad balandžio 11 d. 17.00 val. arkivyskupas Gintaras Grušas šv. Mišias aukos anglų kalba. EWTN Global Catholic Network televizijos transliacijos pagalba Mišias matyti galės JAV ir kitų pasaulio šalių tikintieji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte