Ispanijoje buvo pakeistas baudžiamasis kodeksas, nurodantis, kad aktyvistams prieš abortus gresia vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jei jie bandys įtikinti moteris nenutraukti nėštumo.
Pagal Ispanijos įstatymus, pirmą kartą nusikaltusiam asmeniui skirta dvejų metų ir mažesnė laisvės atėmimo bausmė nevykdoma, tačiau pakeitus kodeksą, kaip alternatyvią bausmę galima skirti ir viešuosius darbus.
Naujame įstatyme teigiama, kad kiekvienas, bandantis „sutrukdyti moteriai pasinaudoti teise savo noru nutraukti nėštumą“ „varginančiais, įžeidžiančiais, bauginančiais ar grasinančiais veiksmais“, bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Draudimas taip pat taikomas sveikatos priežiūros personalo „priekabiavimui“ dėl nėštumo nenutraukimo abortų klinikose.
Prieš abortus kovojantys asmenys sako, kad jie meldžiasi ne pačiose klinikose, o šalia jų.
Prieš abortus kovojančios grupės „Teisė į gyvybę“ demonstrantai praėjusią savaitę Madride susirinko prie parlamento, kai buvo paskelbta apie pokyčius.
Praėjusiais metais už gyvybę palaikančių grupių pagalba gimė daugiau nei 6000 vaikų ir nė viena motina nesigailėjo pagimdžiusi
Jų atstovė spaudai Inmaculada Fernandez sakė: „Melstis nėra nusikaltimas, todėl mes ir toliau melsimės bei siūlysime savo pagalbą visoms moterims, kurioms to reikia, kad jos suprastų, jog abortas nėra vienintelė išeitis“.
„Praėjusiais metais už gyvybę palaikančių grupių pagalba gimė daugiau nei 6000 vaikų ir nė viena motina nesigailėjo pagimdžiusi“, – pridūrė ji.
Nacionalinė vyriausybė taip pat planuoja užtikrinti, kad visos valstybinės ligoninės siūlytų abortus ir kad 16 ir 17 metų paaugliai galėtų nėštumą nutraukti be tėvų leidimo.
Pasak Ispanijos gydytojų asociacijos, daugelis Ispanijos moterų yra priverstos naudotis privačiomis klinikomis abortams atlikti, nes dauguma akušerių ir ginekologų valstybinėse sveikatos įstaigose atsisako nutraukti nėštumą.