JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį oficialiai paskelbė ketinantis kandidatuoti antrai kadencijai, nors naujausios apklausos rodo, kad visuomenės parama jo kandidatūrai sumažėjo.
„Kiekvienai kartai būna momentas, kai tenka ginti demokratiją. Pasisakyti už savo pagrindines laisves. Tikiu, kad tai yra mūsų laikas”, – rašė J. Bidenas tviteryje kartu su vaizdo įrašu, kuriame užsipuolė „Trumpo ekstremistus”, jo teigimu, siekiančius pažaboti demokratines laisves.
„Štai kodėl kandidatuoju į Jungtinių Valstijų prezidento postą. Prisijunkite prie mūsų. Baigsime darbą”, – pridūrė jis.
80-metis demokratas, kuris 2021 m. sausį, būdamas 78 metų, tapo bene seniausiu JAV prezidentu, inauguruotu 2021 m. sausį, patvirtino, kad JAV viceprezidentė Kamala Harris vėl bus jo kandidatė kituose rinkimuose, nes ji pažadėjo ginti asmens laisves ir lygybę.
Nepaisant to, kad pastaruoju metu jo populiarumo reitingai išlieka žemi pagal istorinius standartus, nesitikima, kad J. Bidenas susidurs su realia konkurencija dėl Demokratų partijos nominacijos, o dėl Baltųjų rūmų jis greičiausiai varžysis su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu, dabartiniu respublikonų lyderiu, arba Floridos gubernatoriumi Ronu DeSantisu.
Nepaisant to, kad pastaruoju metu jo populiarumo reitingai išlieka žemi pagal istorinius standartus, nesitikima, kad J. Bidenas susidurs su realia konkurencija dėl Demokratų partijos nominacijos
Manoma, kad penktadienį J. Bidenas susitiks su svarbiausiais demokratų rėmėjais, nes jis pradeda rinkti nemažą politinės kampanijos fondą, reikalingą varžytis dėl aukščiausio posto.
Antradienį išsiųstame pirmajame lėšų rinkimo elektroniniame laiške J. Bidenas rašė apie Respublikonų partiją: “Jie nurodinėja moterims, kokius sveikatos priežiūros sprendimus joms leidžiama priimti. Jie nurodo, kokios knygos turėtų būti jūsų vaikų mokyklose”.
Tačiau kaip dabartinis prezidentas J. Bidenas savo kampanijos pranešimuose turės sutelkti dėmesį ne tik į respublikonų politikos puolimą, kuriam jis teikė pirmenybę 2020 m. rinkimuose, bet ir į tai, kad pateiktų įrodymų apie savo administracijos sėkmę, pasiektą jam einant šias pareigas. Jis taip pat turės sumažinti daugybę visuomenės nuogąstavimų dėl jo sveikatos ir protinių gebėjimų, atsižvelgiant į jo polinkį nesusikalbėti, kuris tapo jo prezidentavimo sinonimu.
Įtikinti visuomenę, kad jis yra tinkamas žmogus toliau eiti šias pareigas, bus sunki užduotis, jei tikėsime naujausiomis apklausomis. Tik 47 proc. demokratų ir 26 proc. visuomenės mano, kad jis turėtų siekti būti perrinktas, rodo praėjusią savaitę atlikta Associated Press-NORC Viešųjų reikalų tyrimų centro apklausa.
Be to, sekmadienį paskelbta „NBC News” apklausa atskleidė, kad 70 proc. amerikiečių nepalaiko jo perrinkimo kampanijos.
Taip pat sekmadienį pasibaigusi tris dienas trukusi Reuters/Ipsos apklausa atskleidė, kad šį mėnesį J. Bideno palankumas visuomenėje nukrito iki 39 procentų, t. y. 3 punktais mažiau nei kovo mėnesį. Istoriniu požiūriu tai pavojingai žemas rodiklis, nors dar nepasiekė visų laikų žemiausio Bideno 36 proc. lygio, užfiksuoto praėjusią vasarą.