Žymus JAV vyskupas ragina nežiūrėti naujojo filmo „Konklava“

ŠaltinisCNA

JAV vyskupas Robertas Barronas ragina katalikus praleisti naująjį filmą „Konklava“ (Conclave), kuriame vaizduojama popiežiaus rinkimų konklava.

„Jei jus domina filmas apie Katalikų Bažnyčią, kurį galėjo parašyti „New York Times“ redakcija, tai yra jūsų filmas“, – teigė savo X pranešime Barronas, Vainonos – Ročesterio vyskupijos (Minesota) ordinaras, pats pažiūrėjęs filmą.

Filmas, sukurtas pagal 2016 m. Roberto Harriso to paties pavadinimo romaną, Amerikos kino teatruose pasirodė spalio 25 d. Jame vaizduojama ideologinė ir teologinė kova tarp katalikų kardinolų per naujo popiežiaus rinkimus. Tradiciškesni kardinolai supriešinami su kitais, kurie vaizduojami kaip atviri katalikų doktrinos pokyčiams.

„Bažnyčios hierarchija yra ambicijų, korupcijos ir desperatiško egoizmo [filme] židinys“, – tęsė Barronas. „Konservatoriai yra ksenofobiški ekstremistai, o liberalai – savanaudžiai intrigantai. Nė vienas negali išvengti šios nepataisomos situacijos“.

Filme naujuoju popiežiumi išrenkamas išgalvotas kardinolas su moteriškomis chromosomomis ir interseksualiu sutrikimu.

„Vienintelis kelias į priekį – priimti progresyvius madingus žodžius įvairovė, įtrauktis, abejingumas doktrinai, o galutinė išeitis – dorybes skleidžiantis kardinolas, pasivadinęs Inocentu, kuris yra biologinė moteris“, – sakė Barronas.

„Kadangi jis atidaro praktiškai visas „woke“ dėžes, esu tikras, kad jis laimės daugybę apdovanojimų, bet patariu bėgti tolyn nuo jo kuo greičiau.“

Praėjusio mėnesio pabaigoje Katalikų religinių ir pilietinių teisių lyga paskelbė įspėjimą dėl knygos, pagal kurią sukurtas filmas, ir paties filmo.

„Konklava” yra labiau antikatalikiškos propagandos nei meno kūrinys“, – rašoma pareiškime. „Jame gali būti stulbinančių kino siužetų ir žvaigždžių aktorių, tačiau šie dalykai neatperka esminio projekto bjaurumo, t. y. juo siekiama parodyti Katalikų Bažnyčią kuo neigiamesnėje šviesoje.“

Katalikų lygos pareiškime taip pat pažymima, kad knygos autorius Harrisas nėra nei katalikas, nei apskritai religingas.

Filmo režisierius Edwardas Bergeris atsakė į kai kurias katalikų kritikos pastabas. Jis sakė „Yahoo Entertainment“, kad filmas nėra skirtas „Katalikų Bažnyčiai nuvertinti“ ir kad jis „stengėsi parodyti… filmo veikėjus kaip žmones“.

„Pagaliau, jei kilo prieštaravimų, niekada nemanau, kad tai blogai“, – sakė jis. „Aš tai iššaukiu. Man tai patinka. Mes praradome gebėjimą ginčytis vieni su kitais, nesiginčydami. Ir jei kiekvienas turi skirtingą nuomonę ir skirtingus jausmus, tai yra gerai. Jei su jumis nesutinku, galiu iš jūsų ko nors išmokti… ir staiga pagalvoti: „Ak, gerai, niekada taip negalvojau. Ačiū, kad mane išmokėte.“

Filmo biudžetas siekė 20 mln. dolerių, o kino teatrų kasose jis kol kas uždirbo daugiau nei 15 mln. dolerių. Remiantis „Rotten Tomatoes“ duomenimis, filmas patiko apie 92 % kritikų, o apie 84 % žiūrovų jį įvertino teigiamai. Internetinėje filmų duomenų bazėje filmas įvertintas 7,7 balo iš 10 galimų.

Filmo “Konklava” premjera Lietuvoje numatyta vasario mėn.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version