Kova su blogiu prasideda šeimoje, sakė tėvas Gabriele Amorthas (Gabrielius Amortas), vienas žymiausių pasaulio egzorcistų. Šiandien daugybė asmenų pasuka blogio keliais dažnai dėl to, kad nemažai jaunų žmonių „gyvena nepažindami buvimo vaikais šventumo” ir todėl nežino, ką reiškia būti geru tėvu ar motina.
Pasak Amortho, jaunos poros dažnai sudaro santuoką ketindamos tapti „vienu kūnu” ir „viena dvasia”, tačiau viskas baigiasi išsiskyrimu, nes „jas išardo įvairios traukos; jie vėl susijungia ir vėl išsiskiria, porose, šeimose, namuose, skirtingose šalyse ir su skirtingais vaikais”.
„Šis [šeimos] iširimas veda į nusikalstamumą, nedorybes ir blogį”, – sako jis.
Kun. Angelo De Simone – Šv. Pauliaus draugijos narys – kunigo ir egzorcisto mintis sudėjo į ilgą pomirtinę knygą-interviu, pavadintą: „Dievas gražesnis už velnią, dvasinis testamentas“ (anglų k. God Is More Beautiful Than the Devil, a Spiritual Testament).
Pasak De Simone, tėvo Amortho nuomone, šiandien labai svarbu iš naujo atrasti savo santykį su tėvu. G. Amortas pabrėžia, kad tėvo nebuvimas „atveria vaikams tokią skaudžią žaizdą, kad jie pasiduoda deviantiniam elgesiui, nusikalstamumui ir tikrai blogiems poelgiams”.
Jis taip pat teigia, kad mums reikia iš naujo atrasti ryšį su Dievu, mūsų dangiškuoju Tėvu.
Pasak buvusio Romos egzorcisto, daugelis žmonių, kurie, kaip manoma, yra „apsėsti demono”, iš tikrųjų tėra „asmenys su labai sužeistomis sielomis, nes jie žiūri tik į Dievo įstatymą, bet nėra patyrę Jo meilės”.
Atsakydamas į De Simone’o klausimus, tėvas Amorthas primena, kad didis gėris egzistuoja ir šiandien. „Tačiau, – sako jis, – jis ne visada akivaizdus ir viešinamas. Tiesą sakant, šiandien plinta vadinamoji eufobija, t. y. gėrio atmetimas.”
Dieviškoji tikrovė yra geroji naujiena, todėl dažniausiai ignoruojama. Velniui rūpi nusikaltimų ritmas, todėl tam skiriama daugiau dėmesio, sako Amorthas. „Blogis egzistuoja, bet jis bijo mūsų Viešpaties”. Ir egzorcistas sako, kad tikrasis tikėjimas ir malda yra „įstabios pozicijos gintis nuo velnio”.
Jis taip pat rekomenduoja „atsisakyti bet kokio elgesio, kuris rodo abejingumą, apatiją ir nesidomėjimą gėriu, kad galėtume gyventi gilioje ramybėje ir ramia sąžine”. Jis pataria išlikti „bendrystėje su Dievu”, atsisakant praktinio ateizmo ir nuodėmingo gyvenimo”.
Galiausiai egzorcistas pataria laikytis nuolankumo, tikėjimo, maldos, dažnai eiti sakramentų, gyventi krikščionišką gyvenimą pagal Evangeliją, sakyti meilės žodžius ir atleisti savo priešams. Jei ir yra vienas patikimas būdas, padedantis ištrūkti iš velnio įtakos, – pažymi jis, – tai leisti, kad „mus trauktų gėris ir grožis, kylantys iš mūsų Dievo bei Tėvo.”
Tėvas Amorthas pokalbį baigė sakydamas, kad Viešpats tiek egzorcistams, tiek visiems pakrikštytiesiems suteikia „visą malonę, reikalingą susidurti su velniu ir jį nugalėti. Juk kiekvienas gali atsikirsti jo grasinimams: aš esu apsigaubęs Dievo Motinos apsiaustu, ką tu man gali padaryti? Mano pusėje yra šventasis arkangelas Mykolas, pabandyk su juo kovoti. Turiu savo angelą sargą, kuris mane saugo, kad manęs neliestų pavojai; tu nieko negali padaryti”.