Nors žinoma Vokietijos katalikė 65-erių I. Stetter-Karp mano, kad abortas „nėra įprasta intervencija, ir neturėtų būti tokia laikoma”, tačiau ji pareiškė, kad Vokietijos katalikų centrinis komitetas pasisako už „etiškai atsakingą visų suinteresuotų asmenų veikimą”.
Praėjusiais metais sociologė Berlyne vykusiame svarbiausios katalikų pasauliečių organizacijos visuotiniame susirinkime pakeitė po šešerių metų kadenciją baigusį Thomasą Sternbergą.
Vokietijos katalikų centrinio komiteto (ZdK) pirmininkė Irme Stetter-Karp mano, kad abortas neturėtų būti laikomas įprasta medicinine paslauga. „Tačiau taip pat reikia užtikrinti, kad visoje šalyje būtų užtikrinta medicininės aborto procedūros galimybė, o šiuo metu to nėra, nes ginekologinės priežiūros trūksta, ypač kaimo vietovėse”, – sakė ji žurnalistams.
Vokietijos katalikų centrinis komitetas kartu su Vokietijos vyskupų konferencija yra Sinodinio kelio šalyje organizatorius. Ji yra viena iš Vokietijos Sinodinio kelio pirmininkų.
Tokie pareiškimai sulaukė kritikos
I. Stetter-Karp pareiškimus sukritikavo Vokietijos federalinės gyvybės asociacijos (Bundesverband Lebensrecht) pirmininkė Alexandra Linder. Ši asociacija yra kasmet Berlyne vykstančių eitynių už gyvybę organizatorė.
Komentaruose žiniasklaidoje A. Lindner teigė, kad A. Stetter-Karp turbūt patikėjo „melagingais abortų lobistų teiginiais”, ir paragino ją geriau konsultuoti ir padėti besilaukiančioms motinoms, o ne kalbėti apie abortus.
Vokietijoje nėščiųjų skaičius visai nemažėja, ir tai galima lengvai pastebėti iš nuolatinio didelio abortų skaičiaus šalyje, sakė ji. Be to, dėl to, kad nėra privalomos ataskaitos, daugelis abortų statistiškai apskritai yra neregistruojami.
Vokietijos federalinis ministrų šių metų kabinetas kovo mėnesį panaikino draudimą reklamuoti abortus. Kai kurios šalies organizacijos teigia, kad abortai nėra visiškai prieinami visoje Vokietijoje.
„Kai kuriose Vokietijos vietovėse abortai nebeprieinami”, – sakė vienos katalikiškos asociacijos atstovas.
2020 m. užfiksuota apie 100 tūkst. abortų Vokietijoje
Šiuo metu Vokietijoje leidžiami abortai per pirmąsias 12 nėštumo savaičių, privalomai konsultuojant valstybės patvirtintame centre, taip pat tam tikromis aplinkybėmis leidžiami vėlesni abortai.
Šioje 83 mln. gyventojų turinčioje šalyje pandeminiais 2020 m. užfiksuota apie 100 tūkst. abortų.
Po Vokietijos federalinės vyriausybės sprendimo kovo mėnesį Vokietijos vyskupų konferencija paskelbė pareiškimą, kuriame atsargiai kritikavo vyriausybės planus panaikinti abortų reklamos draudimą.
I. Stetter-Karp šiuo metu yra Vokietijos Caritas asociacijos viceprezidentė Berlyne.
Kartu su Vokietijos vyskupų konferencija Vokietijos katalikų centrinis komitetas organizuoja Katalikų Bažnyčios reformų procesą, vadinamąjį Sinodinį kelią, kurio tikslas – padėti pristabdyti narių skaičiaus mažėjimą ir įveikti pasitikėjimo praradimą po skandalų dėl kunigų seksualinio išnaudojimo.
I. Stetter-Karp jau yra dirbusi Sinodinio kelio asamblėjos delegate ir buvusi viena iš jos moderatorių. Ji dešimtmečius dirbo Roterburgo-Štutgarto vyskupijoje. Ten ji vadovavo pagrindiniam Carito skyriui, kol 2020 m. rugsėjo pabaigoje išėjo į pensiją. Dviejų suaugusių vaikų motina yra kvalifikuota pedagogė, socialinių mokslų daktarė.