Vyriausybinė komisija neleidžia M. Navickienės vyrui parduoti savo įmonės, konservatoriai reiškia pasitikėjimą

ŠaltinisBNS

Vyriausybinė sandorių komisija neleido socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės sutuoktiniui Mindaugui Navickui parduoti savo įmonės „Litlab“ vienintelei finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ akcininkei Ievai Trinkūnaitei, trečiadienį pranešė LRT naujienų portalas. Pasak portalo, bendrovę uždrausta parduoti dėl I. Trinkūnaitės ryšių su abejotinos reputacijos žmonėmis.

Konservatorių prezidiumas reiškia pasitikėjimą M. Navickiene

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) prezidiumas tuo tarpu reiškia pasitikėjimą socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene, kilus abejonių dėl jos vyro verslo partnerių atitikimo nacionalinio saugumo interesams.

„Prezidiumas vienareikšmiškai pasitiki Monikos Navickienės veikla. Tos insinuacijos, kurios jai yra mestos, matyt, labiausiai politinių oponentų, yra nepagrįstos. M. Navickienė – nei kaip politikė, nei kaip ministrė – nėra niekaip susijusi su vykdytu pirkimu“, – žurnalistams antradienį Seime sakė konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Foxpay“ vadovas atmeta insinuacijas dėl įmonės veiklos

Įvairioms valstybės institucijoms tikrinant finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ ir jos savininkės veiklą, bendrovė atmeta insinuacijas dėl jos veiklos ir tikina bendradarbiaujanti su institucijomis. 

„Kategoriškai atmetame insinuacijas dėl „Foxpay“ veiklos ir užtikriname, kad mes griežtai vadovaujamės visais Lietuvos ir Europos Sąjungos įstatymais bei aukščiausiais etikos ir finansų industrijos standartais“, – pranešime teigė „Foxpay“ direktorius Saulius Galatiltis.

Jis pridūrė, jog konkrečius klausimus viešai ir išsamiai komentuos tik tada, kai institucijos baigs savo darbą.

„Atsakomybės jausmo tikimės ir iš šiuo metu gausiai raštu ar žodžiu pasisakančių viešojoje erdvėje. Neatsakingi ir šališki pasisakymai daro žalą ne tik konkrečiai bendrovei ir jos darbuotojams, bet nemaža dalimi ir viso finansų sektoriaus tvarumui“, – pabrėžė S. Galatiltis.

Jo teigimu, bendrovė 2022 metais skelbtame Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkurse dalyvavo ir sutartį vykdo pagal visus reikalavimus, o konkrečių paslaugų kainodara yra pagrįsta. Be to, iki tol komiteto teiktos mokėjimų tarpininko paslaugos kainavo daugiau nei pasiūlė „Foxpay“.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad „Foxpay“ 2022 metais laimėjo Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkursą aptarnauti atsiskaitymus per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą, mokant 34 centus (be PVM) už vieną transakciją (apie 72 tūkst. transakcijų per mėnesį). Portalo šaltinių teigimu, tokios paslaugos verslui įkainis yra 7 centai už transakciją, jei jų per mėnesį atliekama daugiau nei 50 tūkst.

2022 metų rugsėjį pasirašytos vienerių metų trukmės sutarties, kuri pernai rugsėjį pratęsta dar metams – iki šių metų rugsėjo, vertė – 905,7 tūkst. eurų.  

S. Galatiltis taip pat atmeta viešas abejones dėl nelegalių lošimų bei tvirtina, kad bendrovė pati nustato ir užkardo nesąžiningų klientų bandymus piktnaudžiauti.

S. Galatiltis įmonei vadovauja nuo šių metu vasario.

Iki tol jai trumpai vadovavo bei jos valdyboje dirbo Monikos Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.

M. Navickienė trečiadienį atsisakė atsakyti į žurnalistų klausimą, kaip vertina Vyriausybės sprendimą „Foxpay“ savininkei Ievai Trinkūnaitei neleisti įsigyti M. Navicko valdomos įmonės „Litlab“, kurios akcininke 2012 metais 4 mėnesius yra buvusi ir M. Navickienė. 

„Neturiu atsakymo, nežinau, nes nesu susipažinusi su komisijos nei medžiaga, nei sprendimu (…) Nesusipažinsiu su šita medžiaga, nes nusišalinau nuo klausimo“, – žurnalistams teigė ministrė.

Vyriausybės Spaudos tarnyba praėjusį penktadienį BNS patvirtino turinti sprendimą dėl I. Trinkūnaitės neatitikties nacionalinio saugumo interesams, tačiau jos neviešina.

Portalas „15min“ skelbė, kad su „Foxpay“ susijusios „iSun“ grupės veikloje figūruoja už sukčiavimą kalėjęs Vilhelmas Germanas (buvęs Vilius Židelis), kuris yra „iSun“ steigėjos, valdybos pirmininkės bei vienintelės „Foxpay“ naudos gavėjos I. Trinkūnaitės sugyventinis.

M. Navickienė komentare BNS pirmadienį teigė, kad I. Trinkūnaitė yra jos sutuoktinio brolio žmonos sesuo, tačiau tikino su „Foxpay“ savininke bendraujanti „itin retai“ bei nežinojusi apie rizikas, susijusias su pastarosios sugyventiniu V. Germanu.

Lietuvos bankas (LB) atlieka „Foxpay“ ir jos savininkės veiklos patikrinimą, atskirą patikrinimą generalinės prokurorės nurodymu atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version