Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas atmeta kolegų susirūpinimą dėl Sinodinio kelio

ŠaltinisCNA

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas Limburgo vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) atsakė į laišką, kuriame įspėjama, kad šios šalies sinodo kelias gali privesti prie schizmos, ir gynė šį procesą kaip atsaką į lytinius piktnaudžiavimus Bažnyčioje.

„Sinodinis kelias – tai mūsų bandymas Vokietijoje kovoti su sisteminėmis lytinio piktnaudžiavimo ir jo dangstymo priežastimis, sukėlusiomis neapsakomas kančias daugeliui žmonių Bažnyčioje ir per Bažnyčią”, – rašė vyskupas Bätzingas Denverio (JAV) arkivyskupui Samuelui Aquilai (Samueliui Akvilai). Vokietijos vyskupo laiškas balandžio 16 d. paskelbtas Vokietijos vyskupų konferencijos interneto svetainėje.

„Sinodinis kelias” – tai procesas, kurio metu Vokietijos pasauliečiai ir katalikų vyskupai diskutuoja keturiomis pagrindinėmis temomis: kaip Bažnyčioje vykdoma valdžia, lytinė moralė, kunigystė ir moterų vaidmuo. Kai Vokietijos vyskupai pradėjo šį procesą, iš pradžių jie teigė, kad nutarimai bus „privalomi” Vokietijos Bažnyčiai, ir tai paskatino Vatikano įsikišimą, kuris atmetė tokius teiginius.

Sinodo asamblėja vasarį balsavo už dokumentus, kuriuose raginama įšventinti į kunigus moteris, laiminti tos pačios lyties santuokas ir keisti mokymą apie homoseksualius santykius.

Vyskupas Bätzingas savo atsakyme į arkivyskupo Aquilos susirūpinimą rašė, kad lytiniai piktnaudžiavimai Bažnyčioje trukdė jos liudijimui, todėl „Sinodinis kelias yra ir mūsų bandymas vėl padaryti įmanomą patikimą Gerosios Naujienos skelbimą”.

„Ši proga ir kontekstas mums ypač svarbūs, tačiau, deja, apie tai visiškai neužsimenama jūsų laiške”, – kaltino jis.

Neseniai paskelbtame atvirame laiške buvo paminėtas arkivyskupo Aquilos 2021 m. gegužės mėn. laiškas, kuriame jis pažymėjo, kad Vokietijos sinodo asamblėja pagrįstai išreiškė nerimą dėl dvasininkų seksualinio išnaudojimo skandalų ir dangstymo. Pagrindiniame sinodo tekste teisingai sakoma, kad šie skandalai sukėlė „tikrą Bažnyčios patikimumo krizę”, – rašė arkivyskupas Aquila.

Lytinio piktnaudžiavimo skandalas negali apsieiti be pasekmių Bažnyčios „struktūroms”, tęsė vyskupas Bätzingas. Jis apibūdino neseniai paskelbtą atvirą laišką kaip naudojantį „eufemistinius pagražinimus”, kurie „tikrai nepadeda” spręsti problemos.

Laiške išsakytus „kaltinimus” jis pavadino „netikėtais” ir teigė, kad jiems nebuvo pateikta jokių pagrindimų.

„Nuoširdžiai galiu jus nuraminti: šie nuogąstavimai dėl Katalikų Bažnyčios Vokietijoje Sinodinio kelio nėra teisingi”, – rašė vyskupas Bätzingas.

„Tad Sinodinio kelias jokiu būdu nekenkia Bažnyčios autoritetui, įskaitant popiežiaus Pranciškaus autoritetą, kaip jūs rašote.”

„Man teko keletą kartų kalbėtis su Šventuoju Tėvu apie Sinodinį kelią“, – sakė Vokietijos vyskupas. „Savo laiške Dievo tautai Vokietijoje jis aiškiai paprašė eiti šiuo keliu kaip „drąsaus atsako į dabartinę situaciją” paieškomis ir kartu dvasiniu keliu, prašant Šventosios Dvasios vadovavimo.”

2019 m. birželį popiežius Pranciškus Vokietijos katalikams išsiuntė 19 puslapių laišką, kuriame ragino sutelkti dėmesį į evangelizaciją „vis didėjančios tikėjimo erozijos ir nykimo” akivaizdoje.

Vyskupas Bätzingas atmetė pastabą, kad sinodo procese vadovaujamasi „sociologine analize ir šiuolaikinėmis politinėmis, įskaitant lyčių, ideologijomis”, tvirtindamas, kad veikiau vadovaujamasi Šventuoju Raštu, Tradicija, Magisteriumu, teologija, tikinčiųjų jausmais ir „laiko ženklais, aiškinamais Evangelijos šviesoje”.

4 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version