Vokietijos vyskupas: reikia dalintis tikėjimo pagrįstumu ir nešama viltimi

ŠaltinisCNA

Benedikto XVI instituto Regensburge (Vokietija) direktorius sako, kad norint, jog katalikai įtikinamai skleistų Evangeliją šiuolaikinėse visuomenėse, būtina „sveikai ginti tikėjimą”.

Rugsėjo 1 d. paskelbtame interviu Regensburgo vyskupas Rudolfas Voderholzeris (Rudolfas Voderholzeris) sakė, kad evangelizacija remiasi „tikėjimo grožiu ir spindesiu”.

„Tačiau ji turi būti lydima ,sveikos’ apologetikos, nes tikėjimo skelbimas ne visada, ypač šiomis dienomis, vyksta vien tik geranoriškoje ir teigiamoje atmosferoje.”

Apologetika „turėtų atskleisti tikėjimo pagrįstumą ir viltį, kurią jis gali suteikti kritinių klausimų akivaizdoje”, sakė dogmatikos profesorius.

„Pagrindiniai klausimai yra šie: Ar prasminga kalbėti apie Dievą? Ar Dievas galėjo apsireikšti Jėzuje Kristuje? Ar šis apreiškimas yra atpažįstamas ir ar jis mane išlaisvina? Ką reiškia malonė? Kaip malonė ir laisvė dera tarpusavyje? Ar tikėjimas kūrinija ir mokslinis požiūris į pasaulį yra suderinami?”

R. Voderholzeris pabrėžė, kad šie klausimai yra bendri daugumai krikščionių ir taip pat išreiškiami „įsipareigojimu ginti gyvybę, pavyzdžiui, per „Maršą už gyvybę” (angl. „The March for Life”).

Jis sakė, kad egzistuoja specifinis skandalų kanonas, su kuriuo dažnai susiduria katalikai: „Kryžiaus žygiai, raganų teismai, Galileo byla, kolonializmas, bendrininkavimas totalitarinėse sistemose, Jėzaus tradicijos korupcija, o pastaruoju metu ypač – seksualinis išnaudojimas”.

Apologetika, anot jo, nereiškia „iššaukiančio tamsiųjų Bažnyčios pusių neigimo ar dogmatizmo bet kokia kaina”, – perspėjo teologas.

„Svarbu istorijos išmanymas, įžvalgumas ir supratimas, kad ,Bažnyčios šventumas’ reiškia ne visų jos narių moralinį nepriekaištingumą, bet Viešpaties dovaną perteikti savo buvimą, savo išganymą per tikėjimo skleidėjus”.

Paklaustas apie „sveikos apologetikos” pavyzdžius, vokiečių prelatas sakė galvojąs apie Irenėjų Liono, Tomą Akvinietį, Blaise’ą Pascalį, Johną Henry Newmaną, Henri de Lubacą, taip pat Josephą Ratzingerį arba popiežių Benediktą XVI.

„Jie visi žino, kad Dievo apreiškimas, perduotas mums per Šventąjį Raštą ir Bažnyčios tikėjimą, yra savaime suprantamas”, – sakė jis.

R. Voderholzeris yra Popiežiaus Benedikto XVI instituto, kuris buvo įkurtas 2008 m. siekiant surinkti ir padaryti prieinamus tiek jau paskelbtus, tiek dar nepaskelbtus teologo, vyskupo ir popiežiaus emerito raštus, direktorius. Instituto interneto svetainėje skelbiama, kad 16 tomų Benedikto XVI surinktų veikalų seriją anglų kalba taip pat ketina išleisti leidykla „Ignatius Press”.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version