Vokietijos vyriausybė išleido aiškiai krikščionišką pašto ženklą

ŠaltinisCNE

Nors Europos Komisija patarė nevartoti žodžio „Kalėdos“, Vokietijos vyriausybė išleido aiškiai krikščionišką pašto ženklą. Tai angelo Gabrieliaus žodžiai Mergelei Marijai. Per Vokietijos finansų ministerijos pašto ženklą šie žodžiai pasiekia kelis milijonus vokiečių.

Specialaus kalėdinio pašto ženklo paveikslas paimtas iš Johanno Michaelio Herco (1725-1790) paveikslo. Jame pavaizduotas angelas Gabrielius, ateinantis pas Mariją pranešti, kad ji taps Mesijo, Jėzaus Kristaus, motina. „Istorijoje ji buvo nekaltumo simbolis. Kartu ji yra Dievo malonės simbolis“, – rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.

Pašto ženklo kaina – 1,20 euro. 40 centų skiriama labdaros projektams. Kasmet šie specialūs pašto ženklai Vokietijoje uždirba 10 mln. eurų. Kartu su pašto ženklu išleista 25 eurų kolekcinė moneta. Šioje monetoje taip pat yra kalėdinė žinutė: „Weihnachten – Geburt Christi“ („Kalėdos – Kristaus gimimas“) yra labai giliai įsišaknijusi mūsų šalies kultūroje ir papročiuose“, – teigia ministerija. Monetos buvo pagaminta 1,1 mln. egzempliorių.

kalėdinė žinutė: „Kalėdos – Kristaus gimimas“ yra labai giliai įsišaknijusi mūsų šalies kultūroje ir papročiuose.

Atrodo, kad Vokietijoje krikščioniški motyvai kalėdiniuose pašto ženkluose nekelia problemų. Kaip rašo Krikščionių spaudos biuras, Norvegijoje vyko diskusijos dėl sezoninių pašto ženklų. Šiemet kalėdiniuose pašto ženkluose nėra biblinių nuorodų, tačiau labai reguliariai jų pasitaiko.

Helena Dalli / European Parliament nuotr. „Wikimedia“ šalt.

Kita vertus, Europos Sąjungoje net pats žodis „Kalėdos“ yra prieštaringas. Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad Komisijos narė Helena Dalli „atsiėmė“ savo vadovą, skirtą Europos Komisijos integracinei komunikacijai. Buvo teigiama, kad ES pareigūnai negali manyti, jog visi piliečiai yra krikščionys, ir kad geriau rašyti apie šventinį laikotarpį, o ne minėti žodį „Kalėdos“.

ES pareigūnai negali manyti, jog visi piliečiai yra krikščionys; Geriau rašyti apie šventinį laikotarpį, o ne minėti žodį „Kalėdos“.

Pirmadienį popiežius Pranciškus pasmerkė EK planus ir palygino juos su istorinių diktatūrų veiksmais: „Istorijoje daug, daug diktatūrų bandė daryti tokius dalykus. Prisiminkime Napoleoną. Prisiminkime nacių diktatūrą, komunistų diktatūrą“, – sakė 84 – erių metų katalikų vadovas žurnalistams lėktuve, grįždamas į Vatikaną iš kelionės į Graikiją ir Kiprą. „Tai kažkas, kas per visą istoriją nepasiteisino“.

Remiantis „Vatican News“ paskelbta popiežiaus komentarų stenograma, popiežius Pranciškus kalbėjo apie „ideologinę kolonizaciją“, dėl kurios gali žlugti net „Europos Sąjunga“. „Europos Sąjunga turi gerbti kiekvienos šalies vidinę struktūrą, jos įvairovę ir nesistengti jų suvienodinti.“

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version