Vienas popiežiaus patarėjų, Miuncheno ir Freisingo arkivyskupas kardinolas Reinhardas Marxas (Rainhardas Marksas) kovo 13 d., sekmadienį, Miunchene (pietų Vokietija) aukojo Mišias, skirtas „dvidešimčiai homoseksualumo šlovinimo ir pastoracijos metų”.
Miuncheno ir Freisingo arkivyskupas aukojo Mišias Šv. Pauliaus parapijos bažnyčioje netoli Miuncheno, kur kasmet švenčiamas Oktoberfestas.
Kalbėdamas per Mišias kardinolas sakė: „Trokštu įtraukios Bažnyčios. Bažnyčios, kuri apimtų visus, norinčius eiti Jėzaus keliu.”
Jis pridūrė, kad sinodinė Bažnyčia reiškia būti atvirai, mokančiai visada iš naujo atsiverti tikėjimui, ieškant „Dievo galimybių”, taip pat bandčiai atsakyti į klausimus, ką turime pasakyti apie lytiškumą ir žmonių santykius”.
68 metų prelatas, kuris yra popiežiaus Pranciškaus kardinolų patarėjų tarybos narys, taip pat sakė: „Dievo karalystė – tai atrasti, kad Dievas yra Meilė visuose matmenyse.” Jis pridūrė, kad tai apima ir lytiškumą, tačiau juo neapsiriboja.
„Visi žmonių santykiai turi būti pirmiausia paženklinti meilės. Tuomet jie gali būti priimtini Dievo”, – sakė jis.
Kardinolas Marxas, kuris taip pat yra Vatikano ekonomikos tarybos pirmininkas, kritikavo tai, ką jis pavadino „krikščioniška diskriminacija homoseksualų bendruomenės atžvilgiu”, sakydamas, kad yra „sukrėstas, jog tai tęsiasi”.
Kiekvienas turi teisę į savo pažiūras, pridūrė vokiečių prelatas, „tačiau meilės pripažinimo ir pirmumo aš, kaip vyskupas, negaliu ginčyti”.
Jis ragino siekti „atvirumo dinamikos”, kuri turėtų būti būdinga Katalikų Bažnyčios Vokietijoje sinodiniam keliui, sakydamas, kad būtent tai turėjo omenyje popiežius Pranciškus, pabrėždamas, jog verta eiti pirmyn, kad „atrastume, ką Dvasia nori mums pasakyti šiandien”.
Po šv. Mišių vyko uždaras queer bendruomenės atstovų priėmimas.
Tuo tarpu Miuncheno arkivyskupija pažymėjo, kad „arkivyskupijos vyrų sielovados tarnyba siūlo specialius savaitgalius homoseksualiems, biseksualiems ir translyčiams vyrams, taip pat Šeimos ir suaugusiųjų sielovados departamente siūlomos kitos programos, pavyzdžiui, rekolekcijos LGBTI nariams”.
Miuncheno arkivyskupijos tikslas, pasak LGBT tarnybos vadovo, yra siekti, kad „LGBTI asmenys visose arkivyskupijos parapijose patirtų dėkingumą” ir rastų programų „apie savo gyvenimo situaciją ir taip jie galėtų jaustis priimti ir rimtai vertinami kaip žmonės ir Bažnyčios nariai”.
Keletas Vokietijos prelatų viešai ragino keisti Bažnyčios požiūrį į homoseksualumą. Panašių raginimų būta ir kaimyninėje Austrijoje.