Vilniuje vyko renginys pal. Teofiliui Matulioniui atminti

ŠaltinisLGGRTC

Paskutinį šių metų birželio ketvirtadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pakvietė į renginį, skirtą Palaimintajam Teofiliui Matulioniui (1873–1962) atminti.

Ta proga Tuskulėnų memorialo Konferencijų salėje susirinkusieji išgirdo paskaitą „Ištvermingojo tikėjimo liudytojo Palaimintojo Teofiliaus Matulionio dvasiniai perlai“. Ją skaitė T. Matulionio bylos vicepostulatorė, Birštono sakralinio muziejaus koordinatorė dr. Roma Zajančkauskienė.

Paskaitos metu buvo pristatyti Palaimintojo Teofiliaus Matulionio kankinystės esminiai bruožai: tikėjimo liudijimas, tikėjimo persekiojimas, mirtis. Žvelgiant į atskirus T. Matulionio kankinystės kelio etapus suprantame, kad tai buvo ne akimirkos apsisprendimas, bet visą gyvenimą trunkantis brendimo vyksmas, vedąs į visišką supanašėjimą su Nukryžiuotuoju. Arkivyskupas T. Matulionis net įkalinimus priėmė kaip Dievo meilės ženklą ir dėkojo už tai. Jo pasitikėjimas, džiaugsmingas paprastumas, ypač ištikus sunkumams, rodo, kad gyvenimą pavedus Dievo valios vykdymui, gyvenama vidinėje ramybėje.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Teofiliaus Matulionio beatifikacijos bylos postulatoriai kunigas dr. Mindaugas Sabonis ir kunigas Marius Talutis.

LGGRTC vadovas dr. A. Bubnys pasveikino visus susirinkusius į popietę, skirtą vyskupui Teofiliui Matulioniui atminti. „Kokia yra nepalaužiamai tvirta vyskupo, atsidūrusio brutalaus ateistinio sovietinio režimo, represijų, trėmimų ir kankinimų akistatoje, laikysena tapo ne tik Katalikų bažnyčios, bet ir visos tautos herojiškumo istorija. Ir šiandien tai mums visiems yra pavydys, lietuvio, visuotinės istorijos klystkeliuose sugebėjusį išsaugoti žmogiškumą ir artimo meilės idealą“, – sakė LGGRTC generalinis direktorius dr. A. Bubnys

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version