Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas savo homilijoje šv. Mišiose Antakalnio kapinėse lapkričio 2 d. pasidalino savo mintimis ne tik apie mirtį ir netektis, bet kartu prisiminė ir neseniai Romoje pasibaigusį Vyskupų sinodą. Kalbėdamas dvasininkas tikintiesiems pabrėžė keliavimo kartu svarbą ir kvietė „neišleisti iš akių galutinio mūsų visų kelionės tikslo”.
„Sekmadienį užsibaigė sinodo asamblėja Romoje. Jau nuo 2021 metų kalbame apie sinodą. Sinodas iš tikrųjų yra ta mūsų bendra kelionė: kaip mes sugebame eiti kartu per gyvenimą, eiti kartu kaip Dievo tauta, lydėti vienas kitą bet kokioje situacijoje”, – kalbėjo arkivyskupas.
„Mes visi esame bendrakeleiviai, visi pakrikštytieji, tie, kurie buvo prieš mus, tie, kurie žengia šio gyvenimo žingsnius kartu su mumis, kurie yra šalia. Mūsų bendrakeleiviai taip pat yra tie, kurie ateis po mūsų, kurie žengs keliu į dangaus karalystę. Tai yra, ką Bažnyčia vadina, šventųjų bendravimas”, – savo homilijoje Antakalnio kabinėse toliau kalbėjo arkivyskupas G. Grušas, pabrėždamas keliavimo kartu svarbą.
Spalio 29 d. Vyskupų sinodo dalyviai, taip pat ir G. Grušas, rinkosi į Šv. Petro baziliką padėkoti Viešpačiui už pasibaigusį svarbų sinodinio kelio etapą, kuriuo keliauta drauge.
Po Mišių kartu su Telšių vyskupu Algirdu Jurevičiumi Romoje G. Grušas taip pat apsilankė ir Popiežiškoje šv. Kazimiero lietuvių kolegijoje, kur susitiko su kolegijos studentais, klausėsi diskusijos apie ką tik įvykusį vyskupų sinodą.
„Susidomėjimo sinodo vaisiais tikrai daug, tačiau svarbiausia – Bažnyčiai įgyvendinti sinodiškumą visais lygmenimis. Įvykęs Vyskupų sinodas tėra tik nedidelė stotelė ir krypties nustatymas, tačiau Bažnyčios laukia ilga kelionė, ne ji juk yra Keliaujanti Dievo tauta!”, – po Sinodo apie sinodiškumą savo pastebėjimais su tikinčiaisiais dalinosi A. Jurevičius, o arkivyskupo G. Grušo Vėlinių homilija Antakalnio kapinėse taip pat lyg pratęsė mintį apie sinodiškumą, priminė tikintiesiems neišklysti iš bendro kelio.
G. Grušas Vėlinių dieną taip pat pasidalino mintimis apie svarbiausius gailestingumo darbus ir jų svarbą mirusiems.
„Mes tarnaujame vieni kitiems gailestingumo darbais – gailestingumo darbais kūnui ir sielai. O kapinės mums primena apie ypatingus gailestingumo darbus: numirusį palaidoti ir melstis už mirusius”, – sakė jis.
„Mes esame kviečiami kelyje eiti su tais, kurie prieš mus nukeliavo, su tais, su kuriais mes einam, ir prisiminti, kad dar po mūsų ateis tie, kurie žengs į Dievo karalystę”, – kalbėjo arkivyskupas, primindamas, kad esame mirusiųjų kelio tesėjai.
Arkivyskupas G. Grušas, be kita ko, savo homilijoje tikintiesiems pabrėžė maldos ir Mišių svarbą, kaip ryšio su Viešpačiu būdą.
„Mes palaikome tarpusavio ryšį visoje Dievo Tautoje, pirmų pirmiausiai, malda, nes ryšys su Viešpačiu yra ryšys su visa Dievo tauta. Bet ypatingą maldos vietą užima šv. Mišios – tai aukščiausia malda ir gyvenimo kelionės mokykla, kuri mus visus sujungia Kristuje”, – kalbėjo G. Grušas.
Dvasininkas taip pat priminė, kad visus mus, gyvuosius, vienija bendras kelionės tikslas, kurį turėtų lydėti nuolatinė malda.
Jis teigė: „Turime prisiminti, kad visi einame tuo pačiu keliu į tą patį tikslą, į tą pačią tėvynę. Apsupame visus savo maldomis, lydime tuos, kurie jau pasiekė šio gyvenimo kelio pabaigą, ir prašome jiems malonės įžengti į Viešpaties ramybę”.
„Kasdien einant tuo keliu taip svarbu neišleisti iš akių galutinio mūsų visų kelionės tikslo: su Viešpačiu būti kartu prie jo puotos stalo Dievo karalystėje”, – pastebėjo homilijoje Vilniaus arkivyskupas.