Viešojo transporto streikas tikriausiai tęsis ir kitą savaitę

ŠaltinisBNS

Tikimybė, kad „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) darbuotojų streikas baigsis iki pirmadienio, yra labai maža, jis gali tęstis ir kitą savaitę, sako bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius.

Streiko užbaigimo tikimybę šią savaitę jis vadina maža.  

„Maža tikimybė, matyt, kad streikas tęsis ir kitą savaitę“, – šeštadienį BNS sakė A. Markevičius.

Anot jo, profesinė sąjunga ir VVT šiandien apsikeitė pozicijomis, tačiau tai rezultato nedavė.  

„Vyko konsultacijos, šalys apsikeitė pozicijomis, kaip užbaigti streiką, kokiomis sąlygomis, bendrovė atmetė, profesinė sąjunga streiką tęsia“, – sakė A. Markevičius.

„Vakar vyko derybos, šalys aptarė pagrindinius klausimus, liko keli klausimai, kuriuos profesinei sąjungai reikėjo aptarti taryboje, taryba šiandien buvo susirinkusi, apsvarstė, pateikė savo siūlymus, bendrovė juos atmetė“, – kalbėjo A. Markevičius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius feisbuke teigia, kad sostinės savivaldybė ir VVT po penktadienio derybų yra pasiruošę kolektyvinės sutarties pasirašymui, tačiau to neįmanoma padaryti dėl šeštadienį profesinės sąjungos pateikto naujo reikalavimo streikuojantiems darbuotojams sumokėti pusę atlygio. 

„Vakar buvo itin konstruktyvus derybų raundas – pagaliau sutarta dėl visų esminių kolektyvinės sutarties punktų ir streiko reikalavimų. (…) Šiandien šį susitarimą aptarė ir naujų pastabų jam neturėjo VVT darbuotojų profesinės sąjungos taryba – todėl mes (VVT ir savivaldybė) iš savo pusės jau esame pasirengę pasirašyti naują kolektyvinę sutartį. Ji jau parengta, trūksta parašų. Bet šiandien profesinė sąjunga, deja, iškėlė naują reikalavimą dėl streiko užbaigimo – jie reikalauja streikuojantiems darbuotojams sumokėti pusę atlygio“, – šeštadienį vakare feisbuke skelbia R. Šimašius.

Anot jo, naujas reikalavimas sunkiai įvykdomas dėl kelių priežasčių: Darbo kodeksas streikuojantiems darbuotojams atlyginimo mokėjimo nenumato, tai būtų nesąžininga nestreikavusių darbuotojų atžvilgiu, mokėjimai nedirbantiems darbuotojams turėtų didelių neigiamų finansinių pasekmių.

VVT profsąjunga dėl geresnių darbo sąlygų protestuoja beveik dvi savaites, siekdama su įmone sudaryti kolektyvine sutartį.

Bendrovė skaičiuoja, kad viena streiko diena jai kainuoja apie 150 tūkst. eurų negautų pajamų.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Keleivių vežimo paslaugas vykdo dar du vežėjai – „Transrevis“, ir „Kautra“, jos keleivius veža įprastu grafiku.

Streikas vyksta jau beveik dvi savaites.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version