Daugiau kaip 800 pabėgėlių, bėgančių nuo konflikto Libane, surado prieglobstį vienuolyne, kurio seserys atvėrė duris Izraelio bombardavimų išvargintiems žmonėms.
„Pirmąją bombardavimo naktį dešimtys žmonių bėgo pas mus ieškoti prieglobsčio“, – katalikiškai labdaros organizacijai „Pagalba vargstančiai Bažnyčiai” (Aid to the Church in Need) pasakojo Džabulos Dievo Motinos Gerosios pagalbos seserų vienuolyno generalinė vyresnioji Joselyne Joumaa (Džoselina Džuma). „Esame perpildyti ir nebegalime priimti daugiau“.
Kongregacija šioje vietovėje valdo mokyklą ir našlaičių prieglaudą. Abi įstaigos jau atvertos pabėgėliams iš šiaurinės Bekos gubernijos priimti. Motina J. Joumaa ir 14 kitų seserų kasdien ruošia pabėgėliams pusryčius ir pietus, o „Pagalba vargstančiai Bažnyčiai” padeda joms teikti pagalbą – tiekia skubią pagalbą, įskaitant maistą ir vaistus. „Jie ateina pasidalyti su mumis savo kančia ir baime dėl rytojaus“, – kalbėjo generalinė vyresnioji J. Joumaa. „Mes taip pat jų klausomės, kad galėtume patenkinti jų materialinius poreikius, kurių yra labai daug.“
Seserys dalina kitus būtiniausius daiktus šalies viduje perkeltiems asmenims, taip pat išklauso. Jos taip pat stengiasi išlaikyti tam tikrą normalumo vaizdą organizuodamos žaidimų grupes perkeltiems vaikams. Daugelis pabėgėlių padeda seserims jų darbe, padeda atlikti tokius darbus kaip malkų kapojimas žiemai, skubios pagalbos reikmenų gabenimas ir darbas virtuvėje.
Daugelis pabėgėlių ieško paguodos koplyčioje, melsdami taikos ir ramybės. Tačiau J. Joumaa negali nesijaudinti dėl to, kas jų laukia ateityje.
„Artėja žiema. Kaip mes pasirūpinsime šildymu, elektra, karštu vandeniu? Galvojimas apie rytojų gali mus prislėgti, nes kasdienę įtampą kartais sunku ištverti“, – sakė ji. – Tačiau mūsų misija – ištikimai tęsti, todėl prašome jūsų palaikyti mus malda.“ Vis dėlto J. Joumaa teigė, kad krizė leido seserims krikščioniškai liudyti pabėgėliams, kurių dauguma yra musulmonai. Ji minėjo, kad daugeliui imponuoja jų pamaldumas Švč. Mergelei Marijai, kuri taip pat garbinama islame, ir tai yra tiltas tarp šių dviejų religijų.
„Kai panikos apimti tėvai patys nesugeba nuraminti savo vaikų, seserys paima juos ant rankų ir patikina, kad jie yra saugūs, nes yra Dievo namuose“, – liudijo J. Joumaa.
Pastaruosius kelis mėnesius „Pagalba vargstančiai Bažnyčiai” tūkstančiams šeimų teikė maisto siuntinius ir medicininę pagalbą, nes konfliktas regione vis stiprėja. Kadangi dauguma Libano mokyklų yra privačios, labdaros organizacija taip pat teikia nuolatinę pagalbą mokant už mokslą ir remiant pastoracines programas.
Siekdama ir toliau padėti Bažnyčiai Libane teikti paramą šioje augančioje krizėje, labdaros organizacija paskelbė skubų kreipimąsi, kad surinktų daugiau kaip 1 mln. eurų, taip pat prašo viso pasaulio krikščionių maldų.