Kovos su vėžiu labdaros organizacija atsiprašė JK kapeliono už kryželio ženklo draudimą

Kovos su vėžiu labdaros organizacija „Marie Curie” „be išlygų” atsiprašė po to, kai krikščioniui kapelionui buvo pasakyta, kad susitikdamas su pacientais jis negali nešioti kryželio ženklo.

Krikščionių teisės centro remiamas Derekas Timmsas (Derekas Timsas) ketverius metus dirbo „Marie Curie” kapelionu Solihalo mieste (Anglija) ir per tą laiką be jokių nusiskundimų nešiojo kryželio ženkliuką.

Jis teigia, kad metodistų dvasininkas, atsakingas už Solihalo kapelionus, kuriuos filialas neseniai pervadino dvasiniais patarėjais, liepė jam „susilaikyti” nuo kryželio nešiojimo, nes tai gali „sudaryti barjerą” ir „įžeisti” nekrikščionis pacientus.

Pranešama, kad elektroniniame laiške J. Timmsui sakoma: „Idėja yra ta, kad turėtume atrodyti neutraliai, o tai leidžia surengti dvasinį susitikimą, kurio esmė – suteikti tai, ko reikia lankomam žmogui.”

Kai J. Timmsas primygtinai reikalavo nešioti kryželį kaip savo tikėjimo simbolį ir ženklą, kad jis yra krikščionių kapelionas. Jam tuomet buvo pasiūlytas kompromisas – buvo pasakyta, kad jis gali nešioti kryželį kišenėje ir užsidėti jį lankydamas krikščionis pacientus.

„Marie Curie” interneto svetainėje neradęs jokių draudimų kapelionams naudoti religinius simbolius, jis vėl paprieštaravo ir rugsėjo 20 d. buvo pakviestas į asmeninį susitikimą.

Pasak Krikščionių teisės centro, susitikimo metu J. Timmsui buvo pasakyta, kad dėl atsisakymo paklusti ar pripažinti nusižengimą jam reikės „persikvalifikuoti” ir iš naujo apsvarstyti, ar „Marie Curie” yra jam „tinkama vieta”.

Taigi, krikščioniui tuomet buvo pasakyta, jog jei jis nenusiims kryžiaus, negalės dirbti „Marie Curie” kapelionu. Tuomet jis atidavė savo identifikavimo ženklelį ir išėjo.

Kai šis klausimas buvo perduotas „Marie Curie” regioninei būstinei, J. Timmsas visgi sulaukė atsiprašymo už jam sukeltą stresą: „Galiu patvirtinti, kad šiuo metu neturime nei organizacinės, nei vienodos politikos, kuri pagrįstų mūsų neseniai pateiktą prašymą nusiimti jūsų kryželį, tuo pat metu teikiant paramą hospiso pacientams ir šeimoms. Be išlygų atsiprašome už sukeltą nerimą.”

J. Timmsas palankiai įvertino organizacijos atsiprašymą, tačiau teigė, kad jį „sukrėtė ir įskaudino” tai, kaip su juo buvo pasielgta, tad jis ieškos galimybių dirbti kapelionu kitur.

„Nereikėjo ir nereikia slopinti kryžiaus simbolio ir taip siųsti žinią, kad krikščionių tikėjimas turi būti neutralizuotas arba visiškai pašalintas iš kapelionų tarnybos, – sako jis. – Tarpreliginė ideologija taip tvirtai įsitvirtina krikščionių tikėjime, kad iš esmės panaikina pati save.”

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version