Vatikano diplomatas: popiežius Pranciškus atkakliai tiki taika

ŠaltinisCNA

Vatikano diplomatas veteranas arkivyskupas Paulas Richardas Gallagheris (Polas Ričardas Galageris) praėjusią savaitę gynė, jo žodžiais tariant, „tvirtą ir drąsų” popiežiaus Pranciškaus užsispyrimą siekti taikos Ukrainoje, nors kai kurie kritikavo Šventąjį Tėvą, teigdami, kad jis turėtų laikytis griežtesnės pozicijos Rusijos, kaip konflikto agresorės, atžvilgiu.

CNA rašo, kad kalbėdamas Romoje per geopolitinio žurnalo „Limes” neseniai išleistos knygos „Ukrainos pamokos” pristatymą, Vatikano sekretorius santykiams su valstybėmis pripažino, kad daugelis ukrainiečių „patyrė gilų nusivylimą” dėl Šventojo Tėvo pasisakymų apie Ukrainą, pranešė „L’Osservatore Romano”.

„Šventąjį Tėvą jaudina ne kas kita, o noras sukurti įmanomą dialogą ir taiką, įkvėptas principo, kad Bažnyčia turi vartoti ne politikos, bet Jėzaus kalbą”, – sakė P. R. Gallagheris.

Pranciškus anksčiau dažnai kėlė karo klausimą, vadindamas jį „Dievo svajonės paneigimu” ir apgailestaudamas dėl „žmonių gyvybių aukų ir kančių, beatodairiško civilių struktūrų naikinimo”.

Kartais jis sulaukdavo Ukrainos vyriausybės kritikos. Pavyzdžiui, praėjusių metų rugpjūtį po automobilio sprogimo, per kurį žuvo Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininko duktė, popiežius pareiškė: „Už karą moka nekaltieji, nekaltieji! Pagalvokime apie šią tikrovę ir pasakykime vieni kitiems: karas yra beprotybė.”

Tuo metu Ukrainos ambasadorius prie Šventojo Sosto teigė, kad popiežius savo pastabomis „supriešino agresoriaus ir aukos kategorijas”.

Iš dalies cituodamas „Ukrainos pamokas”, P. R. Gallagheris sakė, kad „[Pranciškaus pozicijų] interpretavimas kaip tuščių pacifizmo aktų ir teatrališkų pamaldžių troškimų išraiškų yra klaidinga analizė to, kuo popiežius tiki”.

Toks atmetimas, sakė dvasininkas, neatitinka Šventojo Tėvo, kuris nenori susitaikyti su karu ir atkakliai tiki taika, kviesdamas visus būti kūrybingais ir drąsiais taikos kūrėjais, vizijos ir ketinimų.

„Popiežius aiškiai pasakė, kad skiria agresorių ir užpultąjį, neginčijamai įsitikinęs, jog visas pasaulis gerai žino, kuris yra kuris”, – tvirtino P. R. Gallagheris.

Praėjusį mėnesį popiežius Pranciškus išsiuntė lenkų kardinolą Konradą Krajevskį į šeštąją prelato humanitarinę misiją karo nuniokotoje šalyje, o Vatikanas pareiškė, kad K. Krajevskis vyksta, kad „būtų su žmonėmis, melstųsi kartu su jais ir atvežtų pontifiko apkabinimą bei konkrečią paramą”. Kardinolas su savimi atsivežė vaistų ir medicinos reikmenų.

Be to, Pranciškus kreipėsi į V. Putiną prašydamas nutraukti ugnį ir kritikavo „siaubingą” Rusijos samdinių naudojimą.

9 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version