Vatikanas tiria milijoninius JAV įsikūrusios labdaros organizacijos pervedimus į investicinį fondą

Vatikanas tiria 17 milijonų JAV dolerių (daugiau nei 15 mln. eurų) pervedimus iš Bažnyčios misijos JAV padalinio į investicinį fondą, praneša „Associated Press”. Apie tai rašo CNA.

Gegužės 31 d. buvo pranešta, kad popiežius Pranciškus paprašė padėjėjų išsiaiškinti, kaip buvo pervesti pinigai.

Pervedimai dažniausiai datuojami 2021 m., kai Popiežiškųjų misijų draugijų JAV (toliau – TPMS-US) – Popiežiškosios Dvasininkų bei evangelinius patarimus praktikuojančių vyrų ir moterų misijų konsociacijos, Popiežiškosios Tikėjimo sklaidos misijų, Popiežiškosios Šv. Apaštalo Petro draugijos ir Popiežiškosios Šventosios vaikystės draugijos – direktorių valdyba pritarė mažiausiai 17 mln. dolerių pervedimui į pelno nesiekiančią organizaciją ir jos privataus kapitalo fondą, priklausantį tuometiniam organizacijos nacionaliniam direktoriui tėvui Andrew Smallui (Endriu Smolui).

Ši organizacija yra JAV veikiantis Popiežiškųjų misijų draugijų, pasaulinio keturių draugijų tinklo, teikiančio finansinę paramą Katalikų Bažnyčiai misijų teritorijose, ypač Afrikoje, padalinys. Didžiąją dalį lėšų ji gauna iš metinės aukos, kuri spalio mėnesį renkama katalikų bažnyčiose.

Naujasis misijų grupės nacionalinis direktorius ir direktorių valdyba, kaip praneša CNA, nurašė 10,2 mln. dolerių (9,5 mln. eurų) iš visos pervestos sumos kaip nuostolį, nes, kaip teigiama naujausioje finansinėje ataskaitoje, „nėra jokio grafiko ir jokių investicijų grąžos garantijų”, pranešė AP.

„Organizacijos vadovybė uoliai stengiasi išpirkti investicijas, tačiau nėra jokio termino ir jokių investicijų grąžos garantijų”, – teigiama finansinėje ataskaitoje.

A. Smallas investicijų nurašymą pavadino trumparegišku ir teigė, kad nėra pagrindo manyti, jog pasibaigus minimaliam 10 metų įsipareigojimui investicijos neatsipirks.

Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni (Matėjus Brunis) sakė: „Šventasis Sostas žino apie šią situaciją ir šiuo metu nagrinėja įvykių detales”.

AP kalbėjosi su ekspertais, kurie teigė, kad pervedimai nebūtinai buvo neteisėti, tačiau tai, kad A. Smallas tuo metu vadovavo ir TPMS-US, ir „Missio Corp.”, taip pat tai, kad pirmoji skirsto tikinčiųjų aukas, o antroji teikia paskolas, kelia tam tikrų klausimų.

Remiantis finansinėmis ataskaitomis, TPMS-US prašė „Missio Corp.” grąžinti 10,2 mln. dolerių investiciją į MISIF, tačiau „Missio Corp.” atsisakė tai padaryti.

Atsakydamas į klausimus elektroniniu paštu A. Smallas AP teigė, kad TPMS-US pinigų pervedimai „Missio Corp.” ir MISIF buvo patvirtinti valdybos ir atitiko Bažnyčios interesus. A. Smallas taip pat pasidalijo laiškais iš vyskupų ir vienuolių Afrikoje, kurios pasinaudojo „Missio Corp. “paskolomis su mažomis palūkanomis.

Pasak AP, TPMS-US pakeitė savo direktorių valdybos, kurią daugiausia sudaro kardinolai ir vyskupai, sudėtį po to, kai 2021 m. pavasarį ją perėmė Harringtonas.

Harringtonas taip pat pasamdė advokatus, kad ši ištirtų „Missio Corp.” veiklą.

Šiuo metu TPMS-US valdyba vertina savo valdymo struktūras ir rekomenduos naujus įstatus bei balsuos dėl civilinės korporacijos įstatų.

Popiežiškosios misijų draugijos JAV skiria dotacijas per katalikų vyskupijas ir partneres organizacijas, siekdamos užtikrinti, kad lėšos būtų pilnai panaudotos neatidėliotiniems ir nuolatiniams nukentėjusių bendruomenių poreikiams.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version