Vatikanas patvirtino, kad buvo parduotas prabangus Londono turtas, atsidūręs finansinės korupcijos bylos centre.
Liepos 1 d. pareiškime pranešama, kad Vatikanas pardavė pastatą Sloane Avenue gatvėje Londone bendrovei „Bain Capital” už 215 mln. eurų.
Sekretoriato nekilnojamojo turto ir investicinių fondų kontrolė buvo perduota administracijai, kuri 2021 m. rugsėjo mėn. gavo 16 pirminių pasiūlymų pirkti Londono nekilnojamąjį turtą.
„Nuostoliai, patirti dėl to, kas buvo išleista nekilnojamajam turtui įsigyti, buvo pervesti į Valstybės sekretoriato rezervą, šiomis aplinkybėmis jokiu būdu neliečiant Petro pensijos ar tikinčiųjų aukų”, – sakoma pranešime.
Valstybės sekretoriatas pastatą įsigijo prieš aštuonerius metus kaip investicinį nekilnojamąjį turtą, skirtą prabangių apartamentų statybai. Vatikanas išleido apie 350 mln. eurų investicijoms į pastatą, kurį ankstesnis savininkas įsigijo už 119 mln. eurų.
Nekilnojamojo turto įsigijimo aplinkybės yra Vatikano teismuose vykstančio proceso, kuriame 10 asmenų kaltinami sukčiavimu ir turto pasisavinimu, dėmesio centre.
Popiežius Pranciškus nurodė 2020 m. lapkritį iš Valstybės sekretoriato pašalinti atsakomybę už finansinius fondus ir nekilnojamąjį turtą, įskaitant pastatą Londone.
2020 m. rugpjūčio mėn. laiške popiežius paprašė „ypatingą dėmesį” skirti dviem konkretiems finansiniams klausimams: Londone atliktoms investicijoms ir „Centurion Global” investiciniam fondui. Popiežius Pranciškus prašė, kad Vatikanas „kuo greičiau pasitrauktų” iš šių investicijų arba „bent jau disponuotų jomis taip, kad būtų pašalinta visa rizika reputacijai”.
Savo naujausiame pareiškime administracija teigė, kad parduodant turtą bendradarbiavo su nekilnojamojo turto brokeriu „Savills”, “kad būtų užtikrintas vertinimo proceso skaidrumas ir nepriklausomumas”, o Ekonomikos sekretoriatas sekė kiekvieną proceso žingsnį.