Vatikanas įspėja: Vokietijos Sinodinis kelias kelia grėsmę Bažnyčios vienybei

Vatikanas paskelbė dar vieną perspėjimą dėl naujos schizmos iš Vokietijos, kylančios iš šalies Sinodinio kelio.

Sinodinis kelias Vokietijoje neturi galios priversti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujas valdymo formas ir doktrinos bei moralės kryptis”, – sakoma ketvirtadienį italų ir vokiečių kalbomis paskelbtame oficialiame Vatikano pareiškime.

Šventasis Sostas teigia, kad atrodo yra „būtina tai paaiškinti”, siekiant „apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupų tarnystės vykdymą”.

„Norint apsaugoti Dievo tautos laisvę ir vyskupo tarnystės vykdymą, atrodo būtina paaiškinti, kad sinodo kelias Vokietijoje neturi įgaliojimų įpareigoti vyskupus ir tikinčiuosius priimti naujus valdymo būdus ir naujas doktrinines bei moralines nuostatas”, – rašo Vatikanas.

Jis įspėjo, kad neleistina diecezijose įvesti naujų oficialių struktūrų ar doktrinų.

„Neleistina vyskupijose inicijuoti naujų oficialių struktūrų ar doktrinų, kol visuotinės Bažnyčios lygmeniu nesusitarta dėl jų, nes tai būtų žaizda bažnytinei bendrystei ir grėsmė Bažnyčios vienybei. Kaip rašė Šventasis Tėvas savo laiške Vokietijoje keliaujančiai Dievo tautai, ,Visuotinė Bažnyčia gyvena dalinėse Bažnyčiose ir dalinių Bažnyčių dėka, lygiai kaip dalinės Bažnyčios gyvena ir klesti visuotinėje Bažnyčioje ir jos dėka, o jei jos atsiskiria nuo visos Bažnyčios kūno, jos silpsta, irsta ir miršta. Todėl reikia visada palaikyti gyvą ir veiksmingą bendrystę su visu Bažnyčios kūnu’“.

Toliau tęsiama: „Tad tikimasi, kad Vokietijos dalinių Bažnyčių Sinodinio kelio pasiūlymai bus įtraukti į visuotinės Bažnyčios sinodinį kelią, kad praturtintų vienas kitą ir parodytų vienybę, kuria Bažnyčios kūnas liudija savo ištikimybę Viešpačiui Kristui.“

Sinodinis kelias – vokiškai Synodaler Weg, kartais verčiamas kaip – tai kardinolo Reinhardo Marxo inicijuotas prieštaringai vertinamas procesas. Jį organizuoja Vokietijos vyskupų konferencija kartu su Vokietijos katalikų centriniu komitetu (ZdK), o jo tikslas – aptarti keturias pagrindines temas: kaip Bažnyčioje vykdoma valdžia; kunigystė; moterų vaidmuo ir seksualinė moralė.

Rašydamas apie šį procesą, popiežius Pranciškus 2019 m. laiške Vokietijos katalikams perspėjo dėl susiskaldymo.

Popiežiui Pranciškui artimu laikomas vokiečių teologas kardinolas Walteris Kasperis (Valteris Kasperis) birželį perspėjo, kad Vokietijos procesui gresia žlugimas, jei nebus atsižvelgta į prieštaravimus, kuriuos kelia vis daugiau vyskupų visame pasaulyje.

Balandžio mėnesį daugiau kaip 100 kardinolų ir vyskupų iš viso pasaulio paskelbė „brolišką atvirą laišką” Vokietijos vyskupams, kuriame įspėjo, kad proceso propaguojami radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali sukelti schizmą.

Kovo mėn. atvirame Šiaurės šalių vyskupų laiške išreikštas nerimas dėl Vokietijos proceso, o vasario mėn. griežtai suformuluotame Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininko laiške išreikštas rimtas susirūpinimas.

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas Limburgo vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) ne kartą atmetė bet kokį susirūpinimą ir vietoj to gegužės mėnesį išreiškė nusivylimą popiežiumi Pranciškumi.

Visai neseniai kitas Vokietijos sinodinio proceso organizatorius pareiškė, kad Sinodiniu keliu norima pakeisti Bažnyčios mokymą apie homoseksualumą, siūlant „sąmoningą pareiškimą, prieštaraujantį dabartiniam Katalikų Bažnyčios katekizmui“.

Jis atkreipė dėmesį į tekstą, kuriame buvo ne tik komentarų apie požiūrio į homoseksualumą keitimą, bet ir apie masturbaciją, santuoką, lytinį geismą ir kitas susijusias temas.

Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime Vatikanas pakartojo 2019 m. paskelbto popiežiaus laiško ištrauką, kurioje Pranciškus vokiečių kalba įspėjo – dėl atskirų Bažnyčių „atsiskyrimo nuo visuotinės Bažnyčios”, pridurdamas, kad tokiais atvejais „jos susilpnėtų, išnyktų ir mirtų”.

Šventasis Sostas sakė, kad Vokietijos pasiūlymai veikiau turėtų „įsilieti į visuotinės Bažnyčios sinodinį procesą, kad prisidėtų prie abipusio praturtinimo ir liudytų vienybę, kuria Bažnyčios Kūnas rodo savo ištikimybę Kristui Viešpačiui”.

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version