Artėjančios Pasaulinės vaikų dienos, kuri minima gegužės 25–26 d. proga, popiežius davė interviu Italijos geležinkelio bendrovės „Trenitalia“ leidiniui „La Freccia“. Jame primintas popiežiaus susitikimas su vaikais, kurie aplankyti Šventojo Tėvo į Vatikaną atvyko traukiniu.
Tarptautinės vaikų dienos minėjimas Romoje numatytas gegužės 25–26 d., jo laukia daugybė žmonių, visų pirma – pats Šventasis Tėvas. Dar lapkričio 6 d., susitikimo su vaikais metu, popiežius sakė, kad reikia mokytis iš vaikų.
„Visada džiaugiuosi, kai jus susitinku, nes kaskart mane išmokote kažko naujo. Primenate, kaip gera būti drauge. Būti drauge ir su paprastumu – dvi didžiulės Dievo dovanos, – sakė popiežius. Imti pavyzdį iš mažiausiųjų ir įsiklausyti į jų prašymus ir baimes – tik taip galima kurti geresnį pasaulį, paremtą taika ir pagarba gamtai, žmonijai”.
Būti drauge ir su paprastumu – dvi didžiulės Dievo dovanos.
Po susitikimo su vaikais lapkritį popiežius palydėjo juos į Vatikano traukinių stotį. Daugelį tai mačiusiųjų sujaudino toks glaudus popiežiaus ryšys su vaikais – tarsi senelio, išlydinčio anūkus, paveikslas.
Vaikų traukinys
Pasak popiežiaus, ugdyti reiškia lydėti mažuosius iki tos akimirkos, kai jie pajunta galėsiantys patys toliau keliauti savarankiškai. Kelionė – gyvenimo metafora. Mūsų visų užduotis – kasdienis rūpinimasis tarpusavio santykiais, sugebėjimas būti šalia kito, leidžiant jam išlikti savimi.
vaikai išsaugo nepaliesto grožio jausmą.
Popiežius Pranciškus sakė, kad vaikai išsaugo nepaliesto grožio jausmą, reikia juos stebėti, klausytis – taip jie padės mums būti sąmoningesniais. Ir šie mainai gali atnešti tikrą pokyčių viltį visiems. Vaikai turi augti neprarasdami paprastumo. Vaikų ir suaugusių paprastumas skirtingas, visi turime būti paprasti, atsižvelgiant į savo amžių, – ragina popiežius.
Pokalbyje taip pat užsiminta apie encikliką Laudato si’, kurioje popiežius kalba apie bendrus namus. Paklausus, ką nuveikė vyriausybės po popiežiaus 2015 m. raginimo ginti Žemę ir aplinką, Šventasis Tėvas pabrėžė, kad nuveikta nepakankamai. Apie tai buvo kalbama ir vėliau paskelbtame apaštališkajame paraginime Laudate Deum. Tačiau į krizę turi atsiliepti visi – visa visuomenė turi jausti tam tikrą sveiką spaudimą, nes tai susiję su kiekvienos šeimos ir jos vaikų ateitimi. Reikia keisti gyvenimo būdą, kad saugotume bendrus namus.