Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė tikisi, kad valdantieji ir opozicija artimiausiu metu išspręs konfliktą ir Seimas grįš prie įprasto darbo ritmo.
Pasak socialdemokratų lyderės, tam reikia, kad valdantieji rimtai įvertintų opozicijos antiinfliacinius pasiūlymus ir jie būtų pradėti bent svarstyti Seime. V. Blinkevičiūtė taip pat teigė, kad konfliktui spręsti sudaryta dialogo grupė galėtų tapti nuolatine, įvertinus artėjančius iššūkius dėl galimos recesijos ir pan.
„Pirmiausia sulaukime iš valdančiųjų pusės reakcijos, mes labai tikėjomės, kad vakar ar šiandien vyks tolesnis dialogas, tačiau kol kas neįvyko, ir iš valdančiųjų pusės, matyt, yra svarstomi mūsų pateikti siūlymai“, – interviu Žinių radijui į klausimą, ar kitą savaitę opozicija grįš į Seimo salę, atsakė V. Blinkevičiūtė.
„Aš vis tiek tikėčiausi, kad sveikas protas iš abiejų pusių nugalės, nes iš tikrųjų reikia grįžti (į salę), dirbti, bet reikia įsigilinti ir į siūlymus ir aš labai tikiuosi ir labai raginu, kad tai būtų įvertinta ir pateikimo stadiją praeitų, ir žiūrėtume, kokios galėtų būti pataisos, kokie įsigaliojimo terminai“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.
Kilus konfliktui dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui opozicija praėjusią savaitę paliko Seimo posėdžių salę ir posėdžiauja atskirai, Kovo 11-osios salėje. Opozicijos atstovai taip pat boikotuoja Seimo komitetų darbą, dėl to nesant kvorumo nevyksta maždaug pusės komitetų posėdžiai.
Opozicijos atstovai taip pat boikotuoja Seimo komitetų darbą, dėl to nesant kvorumo nevyksta maždaug pusės komitetų posėdžiai
Spręsti konfliktui buvo suburta dialogo grupė, opozicijos atstovai joje pateikė savo antiinfliacinius siūlymus, tarp jų – mažinti pridėtinės vertės mokestį maistui iki 5 proc., įšaldyti kuro akcizus, atidėti elektros rinkos liberalizaciją.
Opozicijai pristačius šiuos siūlymus valdantiesiems, dialogo grupė kol kas nesirinko, pasak Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, ji turėtų rinktis artimiausiu metu.
V. Blinkevičiūtės manymu, tokia grupė parlamente iš valdančiųjų ir opozicijos atstovų galėtų veikti nuolat.
„Socialdemokratų siūlymas buvo, kad dialogo grupė galėtų veikti nuolat, ypatingai dabar, kai toks sudėtingas laikotarpis, dėl kainų, dėl infliacijos, galbūt dėl ateityje būsiančios recesijos poveikio ekonomikai, žmonių gyvenimui, tas procesas turėtų būti nuolatinis“, – sakė socialdemokratų vadovė.
Konfliktas Seime kilo praėjusią savaitę svarstant opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui K. Navickui. Opozicijos reikalavimu balsavime dėl interpeliacijos buvo padaryta pertrauka, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą, tačiau valdantieji dieną anksčiau sušaukė nenumatytą posėdį.
Per jį buvo pritarta ministro K. Navicko atsakymams, bet protestuodama opozicija praėjusią savaitę trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje ir nuo ketvirtadienio susirinko posėdžiauti alternatyviai.
Seimo pirmininkei V. Čmilytei-Nielsen opozicijos atstovai vėliau įteikė reikalavimų sąrašą ir teigia, jog į juos neatsižvelgus, Seimo posėdžius gali boikotuoti iki rudens sesijos rugsėjo 10 dieną.
Vis dėlto valdantiesiems ir opozicijai randant kompromisus dėl šios siūlomų priemonių gyventojams amortizuoti augančias kainas, opozicija gali grįžti į Seimo posėdžių salę kitą savaitę.
Seimo darbą boikotuoja penkių frakcijų – Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ – bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Iš viso – 67 parlamentarai.