Už gyvybę pasisakanti JK aktyvistė, nepaisant jos išteisinimo, sulaikyta pakartotinai

Už gyvybę pasisakanti Jungtinės Karalystės aktyvistė buvo suimtas antrą kartą po to, kai vėl tyliai meldėsi šalia abortų klinikos, kovo 7 d. pranešė „Christian Today”.

Isabelei Vaughan-Spruce (Izabelei Vogan Sprius), organizacijos „March for Life UK“ direktorei,  vienas iš šešių prie abortų klinikos atvykusių policijos pareigūnų pasakė, kad tyli malda buferinėje zonoje aplink Birmingemo kliniką yra nusižengimas.

Kaip pranešėme, Bendruomenių Rūmai kovo 7 d., antradienį, pritarė teisės aktui, kuriuo siekiama sukurti „buferines zonas“ aplink abortus atliekančias įstaigas. Aplink jas tam tikru nustatytu atstumu draudžiamas įvairus abortams prieštaraujantis elgesys, įskaitant tylią maldą.

Už gyvybę pasisakanti veikla draudžiama 150 m atstumu nuo klinikos patalpų.

„Jūs sakėte, kad meldžiatės, o tai yra nusikaltimas”, – sakė aktyvistei pareigūnas. Kai ši atsakė, kad tai yra „tyli malda”, jis pareiškė, kad „tai yra nusikaltimas”.

Vos kelios savaitės praėjo po to, kai moteris buvo pripažinta nekalta dėl abortų klinikos klientų bauginimo. Šįkart, kaip ir ano suėmimo metu, moteris tyliai meldėsi vadinamojoje buferinėje zonoje.

Birmingemo magistratų teismas ją ir katalikų kunigą dėl ankstesnių kaltinimų išteisino.

Komentuodama pastarąjį areštą, aktyvistė už gyvybę sakė: „Vos prieš tris savaites teismas aiškiai nurodė, kad mano tylios maldos nėra nusikaltimas. Ir vis dėlto vėl buvau suimta ir su manimi elgiamasi kaip su nusikaltėle už tai, kad galvoje turėjau lygiai tokias pačias mintis toje pačioje vietoje”.

Ji pridūrė: „Dviprasmiški įstatymai, ribojantys saviraiškos ir minties laisvę – net ir taikiame, nepriešiškame pokalbyje ar tylioje, vidinėje maldoje – sukelia didžiulę sumaištį, kuri kenkia svarbioms pagrindinėms teisėms. Niekas neturėtų būti baudžiamas už savo mintis.”

Aktyvistę remia Laisvės gynimo aljansas („ADF UK”).

Jeremiahas Igunnubole’as (Jeremijas Igunubolas), organizacijos teisinis patarėjas, kuris gynė ją praėjusį mėnesį vykusiame teismo procese, sakė: „Klastingi bandymai pakartotinai kriminalizuoti Isabelės maldas ir akivaizdi policijos pareigūnų painiava dėl minties laisvės statuso pagal įstatymus aiškiai rodo, kad cenzūrinės ,buferinės zonos’ netinka demokratinėje visuomenėje”.

„Mes visi griežtai pasisakome prieš priekabiavimą viešose gatvėse. Priekabiavimas jau yra neteisėtas. Vyriausybės 2018 m. atliktoje apžvalgoje nustatyta, kad priekabiavimas prie abortus atliekančių įstaigų yra retas, o taiki malda ir labdaringas pagalbos siūlymas yra dažniausia ten vykstanti veikla”, – tęsė jis.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version