Ši naujiena JAV žiniasklaidoje buvo paskelbta metų pradžioje. Tačiau jos perduodama žinia – ne mažiau svarbi ir dabar.
Artėjant naujiems mokslo metams Laikmetis primena, kad religiniai įsitikinimai negali tapti krikščionių persekiojimo, diskriminacijos priežastimi bet kurioje srityje, taip pat ir švietime. Tikėjimo ir sąžinės laisvė Lietuvoje, kaip ir JAV, yra ginama Konstitucijos.
Ajovos universiteto administracijos atstovai, užsipuolę krikščionių studentų grupę dėl jos prieštaravimo tos pačios lyties santykiams, gali būti laikomi asmeniškai atsakingi už savo antikonstitucinius veiksmus, pranešė JAV federalinis apeliacinis teismas.
Universiteto administracijos atstovams gali tekti sumokėti kompensaciją studentų krikščionių grupei „Verslo lyderiai Kristuje“, nes ji su šiais studentais elgėsi griežčiau nei su kitomis studentų grupėmis, skelbė Catholic news agency ir daug kitų JAV žiniasklaidos priemonių.
Jau 2019 metais JAV apygardos teisėja Stephanie Rose nusprendė, kad šio universiteto antidiskriminacinė politika buvo taikoma nevienodai. Pavyzdžiui, universiteto administracija neišsakė priekaištų kitoms studentų grupėms, brolijoms ar sporto komandoms, turėjusioms teisę pasirinkti savo lyderius pagal bendrą grupės misiją arba pagal lytį ar kitas savybes, kurias leido šio universiteto politika.
universiteto antidiskriminacinė politika buvo taikoma nevienodai.
Tačiau krikščioniška grupė „Verslo lyderiai Kristuje“ sulaukė priekaištų ir nuobaudos 2017 m., kai universiteto administracija susitiko su studentu, kuris teigė esąs šios grupės diskriminuojamas ir negavęs vadovaujančių pareigų grupėje dėl savo atviros homoseksualios orientacijos.
Krikščioniškos studentų grupės atstovai savo ruožtu paneigė šį teiginį, sakydami, kad studentas „aiškiai pareiškė, kad atmeta grupės religinius įsitikinimus ir jų nesilaikys”. Grupės vykdomoji valdyba pareiškė susirūpinusi, kad narys nepritaria grupės nuomonei „vadovautis Biblijos autoritetu ir jos mokymu apie seksualinį elgesį“.
Pasak „Verslo lyderių Kristuje“, jie džiaugiasi homoseksualios orientacijos nariais, jeigu jiems priimtini grupės religiniai įsitikinimai. Šio konkretaus studento atveju grupė nusprendė, kad jo įsitikinimai ir tos pačios lyties santykių siekimas daro jį netinkamu šiai organizacijai.
Šios grupės, skirtingai nei kitų universitete veikiančių grupių, administracija pareikalavo viešai paskelbti savo nuostatus. Krikščioniška studentų grupė viešai paskelbė nuostatus, patvirtinančius Biblijos santuokos apibrėžimą. Universitetas palaikė tai diskriminacija (kaip ir nuostatą, kad grupės lyderis privalo būti krikščionis) ir pašalino grupę iš universitete veikiančių grupių sąrašo, dėl ko buvo pradėtas ieškinys. Po kurio laiko spaudimo iš administracijos sulaukė ir kitos religinės universiteto draugijos.
„Labai ironiška, kad universiteto atstovai bandė panaudoti universiteto nediskriminavimo politiką diskriminuoti religiją“, – sakė teisininkas Erikas Baxteris. – „Universiteto administracija žinojo, kad tai neteisinga, bet vis tiek tai padarė. Džiaugiamės, kad teismas pripažino, jog tai akivaizdi religinė diskriminacija“.