Ukrainos ambasadorius Vatikane Andrijus Jurašas pakomentavo popiežiaus Pranciškaus žodžius apie įstatymą, kuriuo siekiama uždrausti Ukrainos Ortodoksų Bažnyčią (UOB). Atsakydamas į popiežiaus paramą UOB, A. Jurašas sakė, kad popiežius Pranciškus galėjo būti klaidingai informuotas, pranešė CREDO.
„Man atrodo, kad popiežius nebuvo gerai informuotas apie šį patį draudimą, nes nėra jokių apribojimų tiems, kurie meldžiasi. Ir šiame draudime nėra jokių apribojimų laisvei praktikuoti tikėjimą ir melstis“, – sakė jis.
Jurašas taip pat pabrėžė svarbų skirtumą tarp tų, kurie meldžiasi, ir tų, kurie bendradarbiauja su agresoriumi. „Reikia pasakyti, kad šios Bažnyčios dvasininkai neabejotinai dirbo agresoriui“, – pridūrė jis.
Ambasadorius taip pat pažymėjo, kad įstatyme konkrečiai kalbama apie tuos, kurie daro žalą Ukrainai. „Visiškai sutinku su popiežiumi, kuris sako, kad jei kas nors daro blogį savo tautai, jis turi būti nubaustas. O šis draudimas susijęs būtent su tais, kurie daro blogį savo tautai“, – pažymėjo A. Jurašas.
Kartu jis patikino, kad maldos laisvei pavojus negresia. Jurašas taip pat paaiškino, kad nėra jokių apribojimų tiems, kurie nori išpažinti savo ortodoksų tikėjimą: „Jei kas nors nori išpažinti savo ortodoksų tikėjimą, jau yra ekumeninio patriarcho Baltramiejaus dekretas, kad Ukrainoje įsteigta autokefalinė Bažnyčia, būtent Stačiatikių Bažnyčia, ir nėra jokių apribojimų tiems, kurie nori melstis ortodoksų apeigomis ir Stačiatikių Bažnyčios ribose.“
„Galvodamas apie neseniai Ukrainoje priimto įstatymo normas, nuogąstauju dėl besimeldžiančiųjų laisvės, nes tie, kurie tikrai meldžiasi, visada meldžiasi už visus. Žmogus nedaro blogio dėl to, kad meldžiasi. Jei kas nors padaro blogį prieš savo tautą, jis bus už tai kaltas, bet jis nedaro blogio dėl to, kad meldėsi. Tegul tiems, kurie nori melstis, būna leista melstis toje Bažnyčioje, kurią jie laiko sava. Prašau, tegul nė viena krikščionių Bažnyčia nebūna tiesiogiai ar netiesiogiai panaikinta. Bažnyčios neturi būti liečiamos“, – sakė popiežius.